- 's zomers doperwten van het land af naar de conservenfabriek van Peter Verburg in Noord-Scharwoude. Hiervoor werden de twee kiepwagens, de Daf en de Scania Vabis, gebruikt: - zuurkool voor Kramers zuurkoolfabriek in Zuid Scharwoude. Dit deed hij vanaf middenjaren 60 samen met Spaansen uit Winkel. Barsingerhorn had de ene dag de route naar Rotterdam en de andere dag moest hij naar Friesland, Groningen en Drenthe. Vaak werden er 20 a 30 adressen bezocht. Het wagenpark bestond in de jaren 60 uit 4 wagens: 1 Scania-Vabis jaren 50 met vaste bak met strobeun 1 Scania-Vabis 55 met vaste bak met opzethuif en aanhangwagen 1 Scania Vabis 56 kiepwagen met strobeun 1 DAF frontstuur kiepwagen met opzethuif. Een deel van het onderhoud werd door hem zelf gedaan. In stille periodes werden de wagens (chassis en laadbak) in de schuur geschuurd en geschilderd. In 1955; naast de Ford Thames v.l.n.r Jan Barsingerhorn, Niek Hoogland en Jan Fokkema. In 1971 werd besloten om het rustiger aan te gaan doen. Omdat er geen opvolger was werd het grootste deel van het wagenpark van de hand gedaan. De drie Scania Vabis vrachtwagens en de aanhangwagens werden verkocht aan Peter van Muijen in Schagen, de combinatie Scanis Vabis 55 met aanhanger aan Wiegersma in Middenmeer en de Scania Vabis kiepwagen aan Hoebe in Kolhorn. De Daf hield hij zelf om mee door te gaan. Helaas moest hij in 1972 definitief stoppen vanwege zijn gezondheid. De Daf werd verkocht aan Leo Tas in Callantsoog en ook het woonhuis met schuur aan de Tolkerdijk werd van de hand gedaan. Jan Barsingerhorn en zijn echtgenote vestigden zich in een woning dichter bij het centrum van Schagen waar zij nog steeds wonen. Literatuur: A. Kapitein, Veemarkt in Schagen, uitgave van de auteur. Noten: 1 Kapitein pl23 2 Voor de werking van de gasgenerator zie Kapitein p. 210-213. 7

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 9