Transportondernemer Jan Barsingerhorn, Tolke Schagen Cees Kuyper De basis van het transportbedrijf werd gelegd door Rein Bood'. Toen Rein van school kwam ging hij, zoals zoveel boerenjongens in die tijd, bij zijn vader werken op de boerderij welke gelegen was aan de weg Schagen/Verlaat nabij de Vennik. Het boerenwerk leverde niet genoeg geld op en om wat bij te verdienen ging hij al op jonge leeftijd melk rijden naar naar de melkfabriek in Lutjewinkel. De eerste tijd gebeurde dit met paard en wagen tot in 1930 de eerste vrachtwagen, een 6-cylinder Chevrolet, werd aangeschaft. Met deze wagen werd niet alleen melk vervoerd maar ook ander vrachtgoed zoals hooi en stro waar Rein inmiddels was gaan handelen. Ook transporteerde hij vee van en naar de veemarkten en tuindersproducten naar de veiling Het bedrijf groeide en na enkele jaren was er vast personeel nodig. In 1937 werd Jan Barsingerhorn als chauffeur aangenomen. Jan Barsingerhorn, geboren in 1915 als zoon van een tuinder aan de Fuik in Warmenhuizen, begon evenals Rein Bood te werken op het bedrijf van zijn vader waar hij fl.OO per week verdiende. Als chauffeur kon hij vijf keer zoveel verdienen plus vrije kost en inwoning op de doordeweekse dagen. In het weekend logeerde bij zijn ouders in Warmenhuizen. Het was echter geen vetpot, en om wat meer te verdienen solliciteerde Jan in 1939 op de vacature van chauffeur bij de melkfabriek in Lutjewinkel. Hij was niet de enige. Het was crisistijd en chauffeur bij een melkfabriek was een aantrekkelijke baan wat bleek uit het aantal liefhebbers. Van de 850 sollicitanten uit het hele land werden er twee aangenomen, de heren Nouts en Visser. In 1942 solliciteerde Jan nogmaals, maar toen bij melkfabriek "Aurora" in Opmeer. Hij kon daar meteeen beginnen op de papwagen maar dat zag hij niet zo zitten en hij bedankte voor het aanbod.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 5