Marktberichten. Mej. M. Bruin te Barsiugerhoru komt voor op de voordracht voor Onderwijzores to Zaandam. In de vorige weok word op do publieke veiling, op een Boerenplaats te Tutjouliorn, (gein. Harenkarspel) groot 22 heet. en 48 aron, het hooge bod uitgebracht van fG2.347.80. Door de Regeering is aan de Nederland- sche Heidemaatschappij opgedragen, een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid om onze zeeduinen te bebosschen. Daargelaten de verbetering van acclimatorische toestanden zou daarmede een wijze van vastleggen dor duinen verkregen kunnen worden, verreweg goedkooper dan de thans gevolgde, door hot poten van helm; terwijl het door tengevolge daarvan ontstaande bescherming togen don zeewind, ook voor de bezitters der daar aebter liggende gronden mogelijk zou worden, deze eveneens met houtgewas te bezetten. Te Oudshoorn heeft do eerste uitreiking van diploma's aan de Zuid-Hollandsche Leerhoeve voor Zuivelbereiding plaats gehad. De Voorzitter der Vereeniging, die de lioorhoeve opgericht heeft, Mr. D. Visser van Hazerswoude, daartoe opzettelijk overgokomen, reikte ze mot een toepasselijk woord over. De geheele plech tigheid, die niet openbaar was, werd uitsluitend door de leeraren bijgewoond. De namen der geslaagden zijn Hilledina van Ham, uit Winsuin (Gron.) Trijntje Mantel, uit Wijdones (N.-Holl.) IJtje Kool, Gerarda Petronella Catharina Kaan, uit VVieiiu- gerwaard (N.-Holl.) Anje Syboltts, uit "VVinsum (Gron.) Pieter Jan Visscher, uit Wieringerwaard (N. 11.) Pieter Haringhuizen, uit Nieuwe Niedorp Pieter Teusen, uit Schellinkhout (N.-Holl.) Johan Godfried Potgiosser, uit Purmerend (N.-H.) Nicolaas Theodorus Teengs, uit Wieringorwaaid (N.-Holl.) Maurits Jacobus van Lior, uit Amsterdam. Johannes Cornelis van de Wetering, uit 's Gra- venhage. Arend Ort, uit Oostwold (Gron.J Muus Oouwenhoven, uit do Deemster (N.-Holl.) Door den kantonrechter te Haarlemmer meer is Hendrik Spiering, koopman in boter te Hillegom, veroordeeld tot eene goldboole van f 5, subsidair 2 dagen hechtenis, en in de kosten, met bevel tot openbaarmaking van deze rechtelijke uitspraak, wegens het in zijn winkel voor de ramen uitgestald hebben van eenige stukken margarineboter, waarop Mar garine niet in duidelijke woorden voorkwam. Dit is de eerste vervolging wegens overtreding van de boterwet van 23 Juni 1889 in het arrondissement Haarlem. Te Medomblik is do ansjovisvangst dit jaar bijzonder groot, lil de vorige weok besomdon sommige schuiten zolfs 40 tot 50 duizend stuks por nacht, welke aan do zoutorijon aldaar voor f5 per duizend graag van de hand gaan. Ben aantal handwerkslieden en neringdoenden oefe nen de ansjovisvangst uit of verrichten arbeid met koppen of zouten, hetgeen een groot voor- doel oplevert voor do inwoners van hot stadje. CORRESPONDENTIE. In het verslag der feestviering (zie ons vorig nummer) maakten wij melding van de gepaste versiering door den Sigarenhandelaar A. van Twuijver, dit moest zijn P. van Twuijvereere wien eere toekomt De Uitgevers. Burgerlijke Stmnl der Gemeente Schngcu. van 30 April 6 Mei. ONDERTROUWDGoene. GETROUWD Arie Brak en Neelt.je Wit. Jan Morsch en Jannetje Dekker. Re(jer Boersen en Helena Bruin. Frederik Smit en Trijntje Hamer. GEBORENGeene. OVERLEDEN Catharina Adriana Doornbos, 13 jaar. Schagen, 8 Mei. Aangevoerd: G paarden f 70 a 200; 14 Stieren f 50 a f 200133 Gelde- koeien f 180 a f280; 123 Kalf koeien 180 a f280; 40 Vaarzen f 110 a f 210; 35 Hokkelingen f50 a f130; 72 Nuchtere Kalveren f G a f 18; 855 Schapen f 22 a f 3514 Bokk. en Geit. f 1, a f 12; 27 mag. Varkens f 17 a f 22; 17 Biggen f 11 af 13; Kippen a c. Eenden a ct.Boter per kop 60 a 70 c. Kaas per kilogram 25 a35 ct.Kipeieron per 100 250 a 275 ct.Eend-eieren per 100 290 a 300 ct. To lioudeu verkoopiiigou van 13 tot 14 Mei, Dinsdag 13 Mei. Te Wieringerwaard aan den Barsingerwog b(j Eiiks: de afbraak renet Boerenwoning. Woensdag 14 Mei. To Winkel iu de Wrerr een Brood- en Beschuitbakkor(j. 'L'e Monnikendam iu hot Doelen-Hotel: Huisraad en Inboedel en Ilerberg-invonlaris. Te Wieringerwaard eone party Manufac turen. Te Nieuioedicp in het Poolsche Koffiehuis Koffiehuis en Logements inventaris.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 18