Binnenland. Voor het in werking brengen van bovenge noemd besluit, werden onder dato 18 Juni d.a.v. de navolgende voorschriften gegeven Rekening houdende met bovenstaande bepa lingen, zou voor een kantoor van eenige beteekenis, de jaarlijksche uitgave van f 300 a f 400 zeker niet te groot zijn, tenzij de aanbieders en ontvangers van telegrammen zich zouden willen verbinden tot betaling van een verhoogd tarief. Een Rijks telegraafkantoor kan hoogere bijdragen vorderen, doch biedt ontegenzeggelijk ook zijne voordeden 1°. door directe verbinding met Amsterdam. 2°. door meerdere contröle omtrent de te behandelen telegrammen, die op een telegraafkantoor zwart op wit staan, en bij de telefoon slechts worden gesproken en gehoord, en dus de contröle minder juist kan doeu zijn. 3°. zal de oprichting van een Rijkstelegraaf kantoor te Schagen ontegenzeggelijk in de hand werken de oprichting van telefoon kantoren met de omliggende gemeenten, als: Dirkshorn, St.Maarten, Zijpe, Oude- sluis enz. enz. enz.,- geeft dit ook met die dorpen een meer gewenschte verbinding de behandeling van telegrammen van die plaatsen door het kantoor Schagen, zou de waarborgsom zeker veel verlichten. De gemeente Texel, wij herhalen het, be hoefde in het vorig jaar, geene bijdrage te verleenen voor het Rijkstelegraafkantoor, doch had dit zeker voor een groot deel te danken aan de tusschenkomst der met het kantoor verbonden telefoonkantoren. Als slot van onze beschouwing zouden wij als ons gevoelen uitspreken, dat, waar de behoefte aan eene draadverbinding sterk wordt gevoeld, een Rijkstelegraafkantoor meer ge- we nscht is, dan een telefoonkantoor. Waarom zal Schagen, een plaats van beteekenis, zich vergenoegen met ten dezen opzichte een tweede of derde plaats in te nemen Schagen als centrum van eene wel varende streek, als marktplaats, als hoofdplaats van het kanton, stempelt zich door haar verleden en heden tot eene plaats van beteo kenis ook voor de toekomst. Toone zij dat ook te willen zijn bij den aanleg eener telegrafische verbinding, opdat ook ten dezen opzichte zij blijve het middenpunt, do hartader van de omliggende gemeenten. SCHAGEN, 10 Mei 1890. Als tegenschatters voor de belasting op het personeel zijn aangewezen de heeren Arie Meijer en Pieter Honijk. Het kohier van derr H. O. voor belang hebbenden op de Secretarie ter inzage, wijst aan een totale aanslag van f 3822,98. 1!H, getal aangeslagenen is 345. Het bedrag dm hoogste aanslag is f 166.725, dat der laagsfn 81 Cts. Het kohier hondenbelasting wijst aan ecu cijfer van f 207. Wie er meer van wenscht te weten, vol wijzen wij naar de ter visie liggende kohieren. Tengevolge de Hemelvaartsdag, Donder dag a. s., zal de wekelijksche markt, Woensdag bevorens worden gehouden. Zaterdagmiddag jl. geraakte een kinder wagen, waarin een kind van 4 maanden van D. R. was gezeten, van een hoogen wal te water. De aldaar in de buurt wonende Yelleman, was zoo kloekmoedig om liet direct na te springen, en met behulp der omstanders de kleine badgast te redden. Heeft men wel eens gelezen, dat met een dergelijk geval, er iemand was, die ze:n mooie kleeren, niet nat wilde maken, bij deze was het gelukkig zoo niet, want terwijl de kloeke redder toch ook in zijn sabatskleoren wns gestoken, aarzelde hij geen oogenblik om zich in de modderachtige sloot te begeven. De alhier gestationneerde jachtopziener is verplaatst naar Kortenhoef, en de jachtopziener P. J. üoijs, van Kortenhoef naar hier. Beroepen te Graft üs. Fetter te W'erin ger waard. -- Mej. C. M. de Yen, onderwijzeres te Zijdewind is benoemd te Angeren, gemeente Bemniel. 1. Ue lokalen, welke door de gemeente worden beschikbaar gesteld en onderhouden, behooren zoo danig te zyn ingerigt, dat .het overbrengen der telegrammen niet door onbevoegden kan worden gehoord, Er moet gelegenheid zijn tot het weg sluiten van papieren en geldén, en, voor het publiek, tot het opschrijven van telegrammen. 2. Behalve de noodige toestellen voor het over brengen der telegrammen, verstrekt het Rijk een wapenbord, hetwelk buiten het kantoor, bij den ingang wordt bevestigd en voorts do gedrukte stukken en bescheiden, die voor de telegraafdienst, de behandeling der telegrammen en dr vaikitvr-oording der ont vangsten en uitgaven worden gevorderd, enz. 3. De door de gemeente aangewezen kantoorhouder wordt van Rijkswege in de toepassing der voorschriften en de behandeling der toestellen onderrigt, enz. 4. Het dagelijksch bestuur van de gemeente regelt den duur van de dienst op werkkagen en op Zon en feestdagen en bepaalt den kring binnen welken kostelooze bezorging geschiedt enz. JTTETfiJTCran 15

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 17