V erenigingsnieuws De Westfriese omringdijk De begraafplaats aan de Hoep Verenigingsbibliotheek en archief Historische markt Westfriese sporten Bijeenkomst besturen historische verenigingen Nieuws van het Regionaal Museum 1940- 1945 De vereniging was vertegenwoordigd bij de informatiebijeenkomst van Uitwaterende Sluizen op 10 april j.1. in Nieuwe Niedorp. Hier werd uitleg gegeven over de plannen die Uitwaterende Sluizen heeft met het deel Schoorldam-Kolhorn van de Westfriese Omringdijk. Het plan behelst het beheer van de dijk als waterstaatkundig monument. Namen de vereniging is schriftelijk gevraagd of het mogelijk is de oude hardstenen hectometerpalen weer te herplaatsen en aandacht te geven aan restauratie van het sluisje in de Oude dijk Uit een gesprek met de bij de renovatie van de begraafplaats betrokken ambtenaar van OW is gebleken dat de renovatie zeer zorgvuldig uitgevoerd zal worden. Er zal speciale aandacht besteed worden aan het behoud en mogelijke verplaatsing van waardevolle grafmonumenten. De historische vereniging zal op de hoogte worden gehouden van alle ontwikkelingen betreffende de renovatie. Wij hebben er alle vertouwen in dat de uitvoering met zorg zal gebeuren. Van de heer A. Kapitein ontvingen we een groot aantal jaargangen van het archeologisch tijdschrift Westerheem Wist u dat wij inmiddels over meerdere jaargangen beschikken van de periodieke publicaties van andere verenigingen uit West-Friesland en de Noordkop. Een greep uit de collectie: Texel, Den Helder, Wieringen, Anna Paulowna, Zijpe, St. Pancras, Harenkarspel, Alkmaar, Heerhugowaard, Medemblik, Enkhuizen, Hoorn, Andijk, Hem Schellinkhout enz. Na overleg met een van de bestuursleden zijn deze tijdschriften voor u ter inzage. De tweejaarlijkse historische markt georganiseerd door de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord- Holland zal dit jaar op 27 september gehouden worden in de Grote Kerk te Alkmaar. Sportuitgeverij Peter Sasburg in Midwoud is bezig met een uitgave over de geschiedenis van de sport in West- Friesland. Zij zoeken historisch tekst- en beeldmateriaal de sport betreffende. Tevens willen zij in contact komen met oudere Westfriezen die kunnen vertellen over de sport zoals die werd beoefend in de jaren '30, '40 en '50. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de redactie of direct met uitgever Peter Sasburg, Pieter Wariuslaan 92 1679 XM Midwoud, tel. 0229-201181. Op donderdag 15 mei om 20.00 uur zal een bijeenkomst plaatsvinden tussen de besturen van de historische verenigingen in de regio en de historisch consulent. De bijeenkomst zal gehouden worden in het Regthuis te Oudkarspel Ook in 1997 zal het Regionaal Museum 1940-1945, Schagen en Omstreken een thematentoonstelling organiseren waarbij een facet van de regionale geschiedenis van het gebied rond Schagen in de Tweede Wereldoorlog zal worden uitgediept. Het landelijk thema is dit jaar "Buren". In aansluiting hierop zal aandacht worden besteed aan Joodse landgenoten in Schagen en omgeving. Onderwerpen als het Joods werkdorp in de Wieringermeer, het Joods werkkamp in 't Zand en Joodse families in Schagen en omgeving zullen de revu passeren. Er is uniek materiaal te zien zoals een originele "jodenster", een bordje "voor Joden verboden", een jasje dat gedragen is in een concen-tratiekamp, unieke foto's van o.a. het werkkamp in 't Zand waar beroemde Joodse musici hebben gespeeld. Het museum is geopend op de Westfriese donderdagen in juli en augustus en verder na telefonische afspraak via nr. 0224-216248. Schoolgroepen zijn van harte welkom waarbij een rondleiding geregeld kan worden. 2

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 4