De uitspraak der jury omtrent den wedstrijd op Zondag, was, dat bekroond werden De 3de en 4de prijs bij loting. Het welkomstlied, don zangers door Eutorpo in het lokaal Kos toegezongen en vervaardigd door den Directeur, de heer Jb. Denijs Jz., luidde als volgt; Gegroetl gegroet! o wakk're strijders I Gereed, in 't worstelperk der kunst, Elkaar de zege te betwisten, Te dingen naar Apollo's gunst, Gegroetl - Euterpe, breng u jub'lend Haar welkom! op den sclioonen dag, Die u, in Schagens grijze veste, Ten eed'len. kamp verschijnen zag. jjwïjiV - 'f Euteipareonirt6t ir de'bedd Komt broedersviert mijn heerlijk feest, Mijn hooggetyde met m|J mede, Naar zang'ren aard, met blijden geest, Die zusterbêe, door u vernomen, Zy vond by u een willig oor, Uw komBt is ons een vreugd' en eere, Dank broeders! hartiyk dank daarvoor! En nu ten stryddingt naar den lauwer' Die ginds den overwinnaar wacht, Te winnen, niet door vuür of bloedstroom, Maar door der tonen wondre macht; Laat van die macht u lied getuigen, 't Getuige ook mee, hoe nog, in 't Land Van Rembrand, in der Kunstentempel Steeds 't heilig vuur op 't Outer brand. De aangebrachte versieringen bewezen allou hulde aan de feestvierende Yereeniging; ja, zelfs Euterpe-koek en Euterpe-sigaren, ver klaarden het feest van den dag. Zeer gepast varieerde de sigarenhandelaar A. van Twuijver die huldebetuigingen, door de 1ste pryswinner „Crescendo" daarin te doen deelen. En hiermede behooren deze feestelijkheden weder tot het verledene. Het feest is goed geslaagd: de zang, de muziek, de verlichting, het feestelijk aanzicht dat Schagen boodt, dat alles stemde tot opgewektheid en bezorgde een prettigen dag. Nog tal van jaren zal bij velen Euterpe's feesttij in aangename her innering blijven. Burgerlijke Stand der Gemeente Schagen. GETROUWDDirk Zwaag en Maartje Deutekom. Gerrit Dorbeck en Joanna Clasina LinaKeet. GEBORENGeene. OVERLEDENAaltje van Sche^jen, 2 m. en 2 w. Adriana Deutekom 20 j. en 2 m. Stoomtram Schagen/Hoorn Volgens het voorloopig plan zullen stations voor deze lijn gevestigd worden te Hoorn, Zwaag, Wognum-Nibbixwoud, Nieuwe Zomor- dijkweg, Wadway, Spanbroek, Opmeer-Sijbe- carspel, Hoogwoud, Aartswoud, Langereis, Nieuwe Niedorp, Winkel, Lutjewinkel, Ooster- Moerbeek, Barsingerhorn en Schagen. De geheele afstand zal in 1 uur 30 min. worden afgelegd. De kosten van aanleg worden geraamd op eene som van f 650,000. Barsingerhorn Tot lid van den gemeenteraad te Bar singerhorn is gekozen de heer G. Smit. Wieringerwaard Ds. Fetter te Wieringerwaard hoeft be dankt voor het beroep naar Hensbroek. varkensziekte Te Whgeningen heeft zich een geval van vlekziekte onder de varkens voorgedaan. Het dier is onteigend en volgens de wettelijke Voorschriften verbrand. Rubberen straten Een nieuw Gestratingsmiddel schynt in ons land ingevoerd te zullen worden, nameiyk caout chouc. Door den heer Teod F. Bierhorst, te Haarlem, is, als vertegenwoordiger van de fabrikanten van gummi bouwmaterialen te Linden aan Burg. en Wetli. van enkele groote steden het voorstel gedaan, om voor eigen rekening en risico een straat of weg te betraten met caoutchouc, naai de nieuwste uitvinding van den ingenieur Busse. Die nieuwe vinding bestaat uit eene caoutchouc- massa en fijngemalen steen, graniet, bazalt, enz. Boven alle andere soorten van bestrating wordt dit plaveisel natuuriyk geprezen om zijne duur zaamheid, weinige kostbaarheid en gemakkelijk beid van toepassing. Te Berlijn en Hamburg bestaan reeds straten van caoutchouc. 22 CrescendoHaarlem, 1ste prijs, Wormerveer's Mannenkoor 2de Ccecilia, Amsterdam 3de Kunst na Arbeididem 4de van 23 29 April. ONDERTROUWD Geene. De plannen voor een stoomtram van Hoorn naar Schagenlaten zich steeds gun stiger aanzien. In de desbetreffende vergade ring Zaterdag jl. te Hoorn gehouden, welke vergadering was bezocht door vele vertegen woordigers van de betrokkene gemeenten en polders, werd de mededeeling gedaan, dat tot steun van deze onderneming reeds f 94,500 was toegezegd.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 24