Feest-Sigareii „Apollo," Gemeenteraad te Schagen. ADVERTENTIËN. zoeken plaatsing voor een Jongen MANUS VAN WONDEREN, P. VAN TWUIJYEK, Regenten van het Gemoene Wees- en Armenhuis te Rijji, van 14 jaren, om in het boerenvak te worden opgeleid, op nader overeen te komen voor waarden. zal iederen Donderdag bij L. HORNONG te Schagen, bereid .zijn tot het snijden van Paarden, Biggen, enz. Bestellingen worden aldaar ook dagelyks aangenomen. te verkrygen bij ondergeteekende, Molenstraat G AP. li'/172, winkel No. 1, winkel No. 2. Het eerste huis over het spoor, No. 1 wordt door mij zelve waargenomen en No. 2 door mijne vrouw. Hopende ieders 'gunst en recommandatie. Uw Dw. Dienaar, SigarenfabrikantSGHAGEN. 19 "Woensdag 23 April, 's morgens 10 ure. Mei uitzondering van den Heerv. d. Maaten waren alle leden preoent. De notulen gaven geeno redon tot aanmerking. De medodeoling van goedkeuring van het Koh. voor den H. O. door Ged. Staten, zoomode een brief van het mannenkoor Euterpe, waarbij do leden van den Raad met hunne dames worden uitgenoodigd bi) hot te houden concours op Zondag a. s., werden voor kennisgeving aangenomen. Eene supp. begrooting voor f150 voor den dienst van 1890, tengevolge onkosten voor de volkstelling, wordt inet algemeene stemmen aangenomeneven zoo de af- en overschrijvingen op de rekening dienst 1889, tot een bedrag van f 1200. Hierna deelde de Voorz. mede, dat de Raad, met betrekking tot de nieuwe onderwijswet, waarbij hot geven van onderwijs in het teekenen, gymnastiek en handwerken ook op de Lagore School met '93 verplichtend is, zijne beslissing diende openbaar te maken. B. en W. hadden dienomtrent met het Hoofd der School, den heer W. Kloeke en den districts schoolopziener reeds geraadpleegd. Met betrekking tot het geven van onderwijs in de handwerken, was door den heer Kloeke voorgesteld, dat aan de meisjes der hoogere klassen ioderen Donderdagmorgen door MejufT. Atema afzonderlijk onderwijs zal gegeven worden, waarvoor deze een jaariyksche gratificatie van f40 zal genieten of als tweede plan, dat Mejuflr. Atema, bijgestaan door Mejuflr. Vernij, drie avonden in de week de leer lingen der hoogere klassen onderricht zal geven, uitgezonderd de kinderen van buiten; die, daar zij 's avonds mooieiyk de lessen kunnen bijwonen, Don derdagsmorgens in de handwerken zullen onderwezen worden. De jaarlijksche gratificatie van Mej. Atema zou f100 en die van Mej. Vernij zou 150 bodragen Hierop deed de Voorz. voorlezen een schrijven van de Commissie der Dep. Bewaarschool, waaruit blijkt, dat do geldelijke toestand der inrichting in zulk een slechten staat verkeerd, dat zjj zich genoodzaakt ziet, het geven van onderwijs in de handwerken te Btaken, of van de gemeente hiertoe een subsidie aan te vragen van f 350. Zou evenwel dat onderwijs geheel tot de openbare school overgaan, hetgeen verbetering in dezen geldelijken toestand zou brengen, dan zou ton minste de Bewaarschool nog in stand gehouden kunnen worden. Do verdere behandeling van dit onderwerp werd tot eene volgende vergadering uitgesteld, aangezien thans niemand eenige inlichtingen kon geven. Daarna werd overgegaan tot het tweede gedeelte van het leerplan nl. voor gymnastiek. De he6r Kloeke had voorgesteld een nieuw lokaal aan te bouwen, dit voor het geven van onderwijs noodzakelijk achtende, daar nu te veel leerlingen van zeer uiteenloopende vorderingen in één lokaal zijn. De Voorzitter zegt, dat de gemeente door de aan stelling van een tweede veldwacht, het bouwen der onderwijzerswoning enz. reeds een stijging harer uitgaven heeft gekregen en hy de wet niet vooruit vfil lóopen, die de instelling in '93 eerst eischt. De tanbottWi van een -nieuw lokaal zou op ongeveer f4000 komen te staan. Met betrekking tot dit punt brengt de heer Plomp in het midden, dat hy vermeerdering van lokalen niet noodig acht, aangezien met een goeden wil het onderwys in de gymnastiek op de Openb. School in te voeren is. Mocht dit evenwel niet kunnen, dan zou er altijd nog wel een afzondei ïyk lokaal te vinden zijn, hetwelk door den heer Hazeu mede bevestigd wordt en waarmee alle leden zich vereenigen. Wat het onderwys in het teekenen betreft verklaart de Voorzitter dat zulks reeds voldoende geschiedt. Daarna wordt mededeeüng gedaan van oen inge komen adres van de Dir. Paardentram Hoorn Schagen waarin deze ook den geldeiyken en moreelen steun van Schagen vraagt. Wordt op voorstel van den heer Plomp besloten, aan genoemde directie te melden, dat, Indien harerzyds meer difinitieve opgaven van de bogrooting voor aanleg en exploitatie worden ingediend, de Raad dezer Gemeente dan ook bereid is een aanvrage om subsidie in behandeling te nemen. Ten opzichte van een ingekomen verzoek derafd. Waard en Groet omtrent de medewerking ter ver- kryging van een uniform-gewicht voor de boterkoppen, in den geest van Purmerehd byv. van '/s en kilo, wordt op voorstel van den heer Stammes met algm. stemmen besloten deze vereischten ten opzichte van boterkoppen vast te stellen. Na bepaling dat de kermis dit jaar zal aanvangen 22 Juni a. s., werd aangeboden het beredeneerd en uitvoerig verslag der gemeente over den toestand in het afgeloopen jaar. Na voorlezing van enkele punten werd het goedgeurd. Niets meer te behandelen zyndo, sluit de Voorz. de vergadering. IliggensiiUdcr te Bergen,

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 21