Buitenland. Te houden verkoopingeii Alkmaar Te Alkmaar overleed dezer dagen een rector nog uit de oude doos. Niet zoozeer wegens zijne jaren dr. J. J. De Gelder was bijna negentig jaar maar wegens zijne methodo. Jaren lang gaf hij alleen lessen op zijne Latijn- sche schoolontstond daardoor volkomen harmonie tusschen het leeraarpersoneelhet gevolg er van voor de leerlingen was ook samenstemming tusschen alle vakken van onderwijs. De wijze waarop hij doceerde moet eenig geweest zijn. Altijd in zijn humeur, wist hi] dien opgowekten toon ook bij zijn ondorwijs te doen heorschen en z\jne lessen, zoowel in de litteraire als wiskundigo vakken, boeiden tevens door geest en vernuft. "VVij wenschen den ouden tijd niet terug, maar zoodanige eenheid van onderwijs benijden wij toch aan hen die ons voorgingen. Ongetwijfeld leverde het resultaten op, zooals volgens hot nieuwere stelsel niet verkregen worden, al wordt ook veel meer op de scholen onderwezen en al staan de tegenwoordige docenten, elk wat zijn eigen vak betreft, hooger dan deze omuesvisi uit een vroeger tijdvak. (Arnh. Ct.) Te Alkmaar moeten de honden vier maanden gemuilkorfd zijn. Aanleiding tot dezen maatregel gaf een hond, die door den eigenaar afgemaakt en door de politie aan de Veeartsenljkundige school gezonden, verklaard werd aau dolheid te hebben geleden. Het weer Het jaar 1890 belooft ons geen mooien zomer, althans volgens do voorspellingen van Majoor Waelput, in het Journal do Gand. Majoor Waelput grondt zijne voorspellingen op de meteorologische wet, dat het jaar verdeeld is in vijf tijdperken van 715/« dag, of bijna 72 dageri, en dat die tijdperken afwisselend droog of vochtig zijn („betrekkelijk," zooals vanzelf spreekt)voorts op het feit, dat, als de dng- en nachtevening valt in een drooge periode, do temperatuur gedurende zes maanden onder do gemiddelde zal zijn. Op dien grond voorspelde lüj voor 1889 vijftig dagen groote warmte, en tlians profeteert hij dat 1890 nog minder dan 20 dagen groote warmte zal hebben. Het jaar begon met een vochtige periodo (van 24 December 1889 tot 5 Maart), en het heeft dus drie vochtige en slechts twee droge perioden. Van 6 Maart tot 16 Moi is een drooge poriode den Wen Mei begint weer een vochtige, welko duren zal tot 28 Juli, dan volgt een droge, en 7 October tot 28 December weder een vochtige. Een droge en koude lente, met nachtvorst tot in Mei, overvloedige regen tot in het laatst van Juli, van Augustus tot in October vrij Boe(' weder en daarna een gure en strenge winter, mot veel sneeuw. Dit is het weerkundig programma voor dit jaar. Onderzeeboot In de haven van Cherbourg zijn nieuwe proeven genomen mot de zoogenaamde „bateau- poisson", de onder zee varende boot van den luitenant Goubet. De boot voer onder vijf torpedos, die hier Voor uitgelegd waren, door, sneed de de verbindingsdraden af en legde zelfs een valsche torpedo ^nder^ een. vlot. Ook de ^jrenge proef nemingen 4 slaagden volkomen. Longoperatie Een genezen teringlijder is, naar men bericht, door Professor Tillman van Leipzig voorgesteld op het Heelkundig-Oongres te Berlijn. De man was door de hem behandelde dokters opgegeven, maar de hoogleeraar deed hem een longoperatio ondergaan, waardoor hij genezen werd. Prof Tillman acht nu de tering niet meer ongeneeslijk. Phonografische diefstal Een phonographische diefstal heeft, volgens de New- York Star, Adeline Patti aanleiding gege ven tot het instellen van een proces. Een ondernemend Amerikaan heeft namelijk, terwijl de diva te San Francisco zong, hare stem opgevangèn in een phonograaf, met het doel, daarmee Patti-concerten zonder Patti te geven. van 28 April tot 1 Mei. Te Wijde Wormer, by BrasserVee, Boeren- en Melkgereedschappen, Huisraad en Inboedel. In het Koegras, bU J. Hz. SmitVee, Boeren- en Bouwgereedschappen. In het KoegYas bij K. WieringVee, en Boerengereedschappen. In polder Waard (Barsingerhorn) Boeren plaats, „de Hoop" Boeren-en Bouwgereedschap. Te Heer-Hugo-Waard, by P. Doorn; Vee, Boeren- en Bouwgereedschappen. Té Buiksloot, ten sterfhuize WelEd. Heer Magnin Huisraad en Inboedel. Te Helder in TivoliHuisraad en Inboedel. Te Warmenhuizen Huismanswoning en land te Tuitjeliorn. De afslag een week later. Maandag 28 April. Te Anna Pauloivna aan den Yeerweg bij Wardenaar: Vee, boeron- en bouwgereedschappen, Huisraad, Inboedel en Hooi. Dinsdag 29 April. Aan de Nes by Zander Vee, Boeren- en Bouwgereedschappen, Huisraad en Inboedel. Woensdag 80 April. Te Barsingerhorn, Huis raad en'. Inboedel, aandeelen plattelandsche bankvereeniging, aandeelen maatschappij van landbezit. Donderdag 1 Mei. Te Schagen in „de Beurs"; Twee boerenplaatsen op Tolke en een boeren- plaatsje aan den Tolkerdyk. 18

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 20