15 it verder uinvan moesten dit ij de leesteresse. Artikel IV Zij die naar oordeel van diakenen in staat zijn om buiten het huis in dienst van anderen eenige arbeid te verrichten zullen volgens hunne opgaaf daarvan moeten voldoen en van hetgeen zij verdienen drie vierden afstaan ten behoeve van het gesticht. Artikel V De in het vorige artikel bedoelde personen zullen des morgens een uur voor den aanvang van hun werk moeten opstaan en ontbijten en na afloop van hun werk zich terstond weder naar het huis begeven. Artikel VI De bewoners zullen zonder verlof van den huismeester en huismeesteresse het huis niet mogen verlaten en in geval van verlof vooraf opgeven waar zij heen gaan en zich stipt houden aan den tijd die hun voor dit verlof wordt toegestaan. Artikel VII Zij zullen zorgen dat de uren voor het opstaaan, naar bed gaan en voor het gebruik van spijs en drank bepaald stipt door hen in acht genomen worden. Artikel VIII Het licht door hen in de slaapkamers gebruikt tot het ontkleden voor het naar bed gaan zal naar verloop van een kwarteier uur door de huismeester of huismeesteresse worden weggehaald, overigens zal daar geen licht mogen branden dan in geval van ziekte. Artikel IX In de slaapkamers mag volstrekt niet worden gerookt. Artikel X De bewoners zijn verplicht zich tegenover de huismeester en huismeesteresse beleefd te gedragen; zij zullen de huismeesteresse evenwel Vrouwe, de huismeester Meester moeten noemen. Artikel XI Van elke overtreding van of verzet tegen deze bepalingen zal door de huismeester en de huismeesteresse, als zij het noodig achten, kennis gedaan worden aan de diakenen die zich voorbehouden alle overtredingen en ongeregeldheden met de hun ten dienste staande middelen tegen te gaan.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 17