Jacob mnetje Eten en drinken in het Oudemannen en Vrouwenhuis te Schagen Spijs en voedingslijst van het Oudemannen en Vrouwenhuis te Schagen 13 oas een zware sen noodlottigen zijn omgekomen ingen 'H :i n leeftijd van 6 ïrd door hunne ie, Broertje en l6 - IX fa nullij ORtiSMA, l8MA-de Waal. ril 1913 aan ntigste Sterkte 23 personen. Per week berekend. Soepvleesch l'/2 kilo met 30 sents beenderen Spek 3 xh kilo Koevet 3 kilo Koffiebonen 1 '4 kilo Rijst 3lA kilo Gort 7'4 liter Havergort 2 liter Boter 8 kilo Zeep 4 kilo Melk 30 liter Karnemelk 30 liter Nauwkeurig werd het week- rantsoen vast gesteld. Groenten en fruit waren kennelijk niet nodig voor bejaarden. Fred Timmer Tijdens mijn zoektocht in dat wat er over is van het archief van de Nederlands Hervormde Gemeente te Schagen stuitte ik op een paar op zijn minst curieuze stukken met betrekking tot het Oudemannen en Vrouwenhuis, de voorloper van Avondrust. De stukken, die ik hieronder citeer, zijn copieën van oudere stukken. Ze zijn achterin het notulenboek van de regenten van Avondrust overgeschreven. Ze zijn niet gedateerd. Het menu was voor de "verpleegdenzoals de bejaarde bewoners werden genoemd, nu niet bepaald afwisselend. Zondags - 's Morgens om 8 uur ontbijt bestaande uit 2 sneden eigengebakken brood, waarvan een met beschuit en een met Friesche kaas, en besmeerd na behooren met boter, hierbij wordt aan eiken bewoner twee kop koffie voor het te nuttigen ontbijt verstrekt. - Om 10 uur kan aan ieder verpleegde op verzoek aan de huismeester weder een snede brood met een kop koffie verstrekt worden. - 's Middags 12 uur rijst en melk gekookt met boter. - 's Namiddags 3Vi uur 1 snede brood en 2 kop koffie even als boven omschreven. - 's Avonds 8 uur karnemelk met gort gekookt. Maandag - Om 8 en 10 uur even als Zondag. - 12 uur huspot met voor ieder een Vi ons spek. - 3'A uur en 8 uur als Zondag. Dinsdag - Even als Zondag om 12 uur soep met beenen en groente en om 8 uur melkpap met havergort daarin gekookt. Woensdag - Om 12 uur huspot met vet en 's avonds karnemelk met meel of gort gekookt, overigens als Zondag. Donderdag - Om 12 uur erwtensoep met van het vet afkomende kanen. - Om 8 uur karnemelk met gort, de overige uren als boven. Vrijdags - Om 12 uur huspot met spek. Om 8 uur melk met haverdegort. De anderen etensuren voeden als reeds omschreven. Zaterdags - 's Morgens en 's middags als de overige dagen. Om 12 uur gort met vet. - 's Avonds 8 uur karnemelk met gort.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 15