Cornelis Jacob Maria Jannetje 12 't Was weer en benauwd halfuur, angstig als men was voor het perceel van de heer Gouwenberg daarnaast, en wat er dan ongetwijfeld verder zou zijn gevolgd. De brandspuit van Schagerbrug werd ter hulpe geroepen, maar water hoefde deze niet te geven, meester als men intussen de brand geworden was. Behalve deze beide percelen heeft het café der Erven Dekker op de Markt ook zeer geleden, en kreeg het huis van de heer Gouwenberg nogal wat waterschade. Alles was verzekerd. Te éen uur had hedenmiddag de begrafenis der jammerlijk omgekomen kleinen plaats. In twee lijkoetsen, beiden met kransen behangen, werd onder het luiden der klokken, de treurige tocht naar het kerkhof ondernomen. Van alle woningen waren de vensters gesloten en de deelneming algemeen, levendig als nu weer voor de geest werd geroepen het ontzettende feit dat had plaatsgehad. En 't was onder diepe stilte dat op het kerkhof de beide kistjes in de groeve werden neergelaten. Vergeet-mij-nietjes werden gestrooid, de baar met bloemen er boven geplaatst. Toen was het Ds. van Meurs, die het slaap zacht uitsprak over de beide kleinen, die samen hadden gespeeld, samen de dood hadden gevonden en nu samen in hun grafje lagen. Heden trof ons een zware slag dat tijdens een noodlottigen brand, jammerlijk zijn omgekomen onze jongste lievelingen en in den aanvalligen leeftijd van 6 en 5 jaar - Diepbetreurd door hunne Ouders, Zusje, Broertje en verdere familie Namens de famjit£*J R. 8. BOKRSMA. H. BOER8MA-de Waal. Behagen, 30 April 1913 De Gedempte gracht aan het begin van de twintigste eeuw.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 14