Jan Kamp schreef en wij lezen Onder deze kop stond in de Schager Courant van 3 juni 1939 het volgende artikeltje. Bij liet sloopen der huizen aan de Loet staande op de plaats, waar straks ga rage Kruit zal verrijzen trof men in éen iler perceelen een plank aan ter lenirte van ongeveer 311 c.M., waarop met potlood het volgende stond geschreven. Dit huis voorheen bewoond door den Wol.lied. Heer Doctor S. de Boer is aangekosrt door den Heer W. van Stam Broodbakker alhier en in twêe woon huizen verandert door Jn. Kamp Jz., timmerman, oudt 36 jaar en B. Kroo- ne, metzelaar, beide wonende alhier, onder den aannemer den Heer C. N. Vlaming, Lid der gemeenteraad alhier, in de jaren onzer Heore, 1897 Juli. J. Kamp, Schagen, heeft dit hier be vestigd. Ongetwijfeld zal deze tekst, vooral 'bij de oudere Schauenaars, herinneringen aan vroegere dagen oproepen! De intrigerende vraag bij zo'n vondst is altijd: waar is het gebleven? Is het plankje na lezing bij het puin gegegooid en voor altijd verloren gegaan, of heeft iemand zich er over ontfermd en hangt het nu ingelijst ergens in een huiskamer? We zullen het vermoedelijk nooit weten, helaas! Hoe het verder is gegaan met de nieuwe garage weten we wel. Het bedrijf werd in 1952 overgenomen door de heer O. Koopman: die het uitbreidde met een showroom en een parkeerterrein. In 1967 werd het bedrijf overgenomen door P. Boogaards die het enige jaren geleden van de hand deed aan de huidige eigenaar. De Loet rond 1950 24

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 26