Werkgroep Heerlijkheid Schagen Werkgroep kerkgeschiedenis Werkgroep Agrarische Geschiedenis 8 Sinds de verschijning van het boek "Heerlijk Schagen" is de geschiedenis van het kasteel en zijn bewoners in grote lijnen beschreven. In detail kan en moet er nog veel onderzocht worden en aan het papier worden toevertrouwd. Zo is er bijvoorbeeld nog geen duidelijk inzicht in het familiebezit buiten de heerlijkheid Schagen. Zoals uit de laatste Kakelepost mag blijken vordert de zoektocht naar de portretten uit het kasteel langzaam maar gestaag. Daarbij biedt de inventarislijst uit ±1850 een groot houvast omdat hierop ook maten van schilderijen worden genoemd. Het blijft boeiend en welhaast eindeloos, want ieder antwoord roept meer nieuwe vragen op. De gemeentelijke initiatiefgroep Slot Schagen heeft zich inmiddels via de pers gepresenteed met een plan tot bebouwing van het kasteelterrein, teneinde het terrein allure terug te geven en een funktie te geven in het centrum van Schagen.... Maar aan alles hangt een prijskaartje en ook die kant van de zaak moet rond zijn. Contactpersoon F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen 0224-215261 De geschiedenis van "de kerk op de Markt" blijkt een zoektocht in tal van archieven en archiefjes te zijn, behalve in het kerkarchief zelf. Blijkens de paar notulenboeken die na de brand van 1895 en het treinbombardement tijdens WO II bewaard zijn gebleven hield de kerkeraad zich met "leer en wandel" bezig en werd het beheer overgelaten aan de kerkvoogden. En het archief van de kerkvoogdij is tijdens de brand van 1895 gered.maar tijdens WO II volledig verloren gegaan. Veel zaken zullen we het fijne nooit van weten, maar... het boek komt er. Contactpersoon F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen 0224-215261 Contactpersoon: A. Pijper Lepelaar 10 Schagen 0224-212859 Bij de kruidenier Door gebrek aan leden heeft deze werkgroep afgelopen jaar geen activiteiten kunnen ontplooien. Als u geinteresseert bent in de lokale agrarische geschiedenis en u wilt zich meer verdiepen in deze tak van de historie kunt u contact opnemen met de heer A. Pijper.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 10