V erenigingsnieuws Computerverwerking van archiefgegevens Genealogische Dag in Den Helder Meedoen??? Monumentendag 1996 Heerlijk Schagen in het boekencafé In de etalage Op 26 oktober heeft het bestuur gesproken met twee voorlopige bestuursleden van de op te richten "Stichting Genealogisch Computergebruik". Deze stichting i.o. wil archiefgegevens voor een zo breed mogelijk publiek toegankelijk maken door belangrijke veel geraadpleegde bronnen in computer bestanden op te nemen. De originele archiefstukken welke door veroudering en intensieve raadpleging sterk te lijden hebben kunnen hierdoor gespaard blijven. Men stelt zich voor dat in alle plaatsen waar vrijwilligers beschikbaar zijn voor dit nauwkeurige en tijdrovende werk, teams worden gevormd die onder leiding van een teamleider plaatselijke bronnen in de computer in gaan voeren. Zij doen dit thuis op hun eigen, of een door de stichting beschikbbaar gestelde computer met speciaal voor dit doel ontwikkelde progammatuur. Het programma is eenvoudig van structuur en speciale computerkennis is niet noodzakelijk. Iedereen die wel een met een schrijfmachine heeft gewerkt kan het leren. De Historische Vereniging Schagen e.o. is in principe bereid om onder nog nader af te spreken condities in deze stichting te participeren. Hierover zullen nog nadere gesprekken volgen. In november zal de vereniging dit programma krijgen om er ervaring mee op te doen. Als u interesse heeft om in teamverband historische gegevens in de computer in te voeren kunt u contact opnemen met R.J.M. van de Pol, tel. 0224-213539. Computers Voor een project als hiervoor genoemd zijn computers nodig. Misschien heeft u zo'n apparaat ongebruikt op zolder staan, of kent u een bedrijf dat zijn oude machines vervangt en de verouderde modellen aan de vereniging wil afstaan. Wij houden ons aanbevolen mits het apparaat onder DOS werkt, voorzien is van een harde schijf en met 1.4 Mb floppy's overweg kan. Op 21 september j.1. was de werkgroep Genealogie present op de genealogische, historische en culturele dag georganiseerd ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de afd. Den Helder van de Nederlandse Genealogische Vereniging. Het was een geslaagde dag waar leuke contacten zijn gelegd met bezoekers en leden van zusterverenigingen in de Noordkop. Het maandelijkse periodiek van de jubilerende afdeling noordKOPstukken genaamd, met genealogische gegevens van voornamelijk Helderse geslachten ligt in het verenigingsgebouw aan de Kivitlaan ter inzage. Op 14 september heeft in het kader van de landelijke monumentendag de werkgroep Bouwgeschiedenis geexposeerd in de N.H. kerk aan de Markt. De expositie toonde foto's van de door de werkgroep uitgezochte panden die een plaatsje verdienen op de lokale monumentenlijst. Tevens was de dokumentatiemap met gegevens over de bouwgeschiedenis waaronder de eigenaren ter inzage. Nadere informatie over de werkzaamheden van deze werkgroep kunt u krijgen bij Marjorie Pigge of Jan Eichhorn tel. 0225-531976. In het gemeentehuis was Fred Timmer aanwezig met een kleine expositie over de herbouwplannen rond de beide slottorens waarover u in dit nummer meer kunt lezen. Van begin september tot medio oktober heeft uw vereniging de etalage verzorgt van Groot-Assurantiën aan het Noord. Gedurende bovengenoemde periode waren daar foto's en voorwerpen uit de verzameling van de vereniging uitgestald. Het schrijverscollectief van Heerlijk Schagen heeft op 1 oktober j.1. in café Het Oude Slot een select gezelschap verteld over het ontstaan van het boek Heerlijk Schagen. Door de lokale omroep Schagen FM zijn van deze avond opnamen gemaakt die op donderdag 10 oktober zijn uitgezonden.

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 4