Van de redactie I Tot onze spijt verschijnt dit nummer van De Kakelepost wat later dan de bedoeling was. Onze welgemeende excuses hiervoor. De zomer is niet de meest geschikte periode om archiefonderzoek te doen en er dan ook nog een artikel voor De Kakelepost over de resultaten van dit onderzoek te schrijven. Helaas is het aantal leden dat bereid is een stukje voor hun blad te schrijven zeer beperkt, waardoor de redactie soms onder grote druk komt te staan om toch op de vastgestelde tijd een nieuw nummer te produceren. Wij streven er naar om vijf keer per jaar een blad uit te brengen met artikelen die de alle perioden van de Schager geschiedenis behandelen. Zoals u echter gemerkt zult hebben komt de twintigste eeuw er wat bekaaid vanaf. Het redactieteam bestaat uit personen die Schagen een warm hart toedragen maar er niet geboren en opgegroeid zijn. Hun kennis van de meer recente historie is dus zeer gering. Leuke verhalen over Schagen en Schagenaars zoals Jan Buisman die schreef, kunt u dan ook niet van hen verwachten; die moeten van de leden komen. Pak eens de pen en schrijf wat herinneringen op. Over taal- en stijlfouten hoeft u zich geen zorgen te maken die halen wij er, in overleg met u, wel uit. De Kakelepost is geen literair tijdschrift maar een blad voor, en bij voorkeur ook door de leden. Wij zoeken echter niet uitsluitend naar leden die schrijven maar ook zij die kunnen tekenen zijn welkom. Het aantal historische foto's van Schagen is beperkt, tekeningen zijn er nog minder. Foto's vereisen een speciale, tamelijk kostbare, bewerking voordat zij geschikt zijn om te drukken. Een fotocopie is meestal van onvoldoende kwaliteit om te kunnen gebruiken. Na het drukken blijft er dan een vaag plaatje over waar met veel goede wil het onderwerp nog valt uit te halen. Met tekeningen gaat dit beter, zij kunnen, met minimaal kwaliteisverlies, zonder speciale behandeling opgenomen worden. Als u enig tekentalent heeft en u bent bereid op verzoek van de redactie bij de tekst aangepaste tekeningen te maken meld u dan; het blad zal er zeker mooier van worden. Op 28 november zal Bert Siezen het verhaal vertellen van de dubbele moord die Schagen ooit in grote beroering bracht. Zie het vorige nummer van De Kakelepost. Zijn lezing zal geïllustreerd worden met dia's van de slachtoffers: pure reality journalistiek uit de vorige eeuw. Voor het vooijaar van 1997 hebben we pricipe-afspraken met de heren Keuris en Bremer die beiden bekend staan om hun boeiende vertellingen. In een volgend nummer van De Kakelepost leest u hier meer over. Veel leesplezier, Ruud van de Pol

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 3