De slachtoffers van den moord te Schagen. Wed. BUTE, ANNA BEIJERS, j öO jaar. 17 jaar. 9 Sommige mensen kunnen nog verhalen of anekdotes vertellen die ze van ouderen gehoord hebben. In het boek Op klompen door Schagen schrijft Jan Buisman dat Klaas Boes nadat hij zijn lange straf had uitgezeten, bij het graf was geweest met een bosje bloemen en verteld had aan de doodgraver Willem Bijpost, dat hij ergens een pension had. Dat blijkt dus inderdaad te kloppen. Hij is zelfs een huwelijk aangegaan, waaruit een dochter is geboren. Toevallig kwamen we met "de dubbele moord" in aanraking. In een oud fotoalbum vonden we de afbeeldingen van de vermoorde vrouwen, én van de moordenaar. Maar ook kregen we een z.g. "vliegend blaadje" in handen uit die periode. De vliegende blaadjes waren een soort eenvoudige en goedkope nieuwsbladen voor de armen. Ze waren voor een paar cent te koop en werden door allerlei drukkerijen in den lande uitgegeven en verspreid. STOOMDRUKKERIJ N SMIT EZ. KOOQ A. D. ZAAN. Z - "r"',-> :V" aillllllllliriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHtiiiiiiiiiiitfgiiiii!!!!!,i,,!!,!,,,1,1,,,,,,,,||,,U|||u||uu|tmMJUJ|inH|a|aini|||||(|,|U|lmrr|,|„||||||,|||||||||||||||||||||||)|||||||||||||||;;|||||||||||> Onze nieuwsgierigheid was gewekt en van de ene informatie rolden we in de volgende. Bovendien begon het beeld van toenmalige samenleving iets duidelijker te worden, wat uiteindelijk de reden is van het meeste historische onderzoek.Omdat alles een eeuw geleden gebeurd is, besloten we er een uitgebreider onderzoek van te maken en er een boekje over samen te stellen In gemeentearchieven, provinciale - en rijks - en gevangenis-archieven hebben we vele feiten en afbeeldingen kunnen vinden. Zelfs de foto's uit het officiële advocaten-dossier van de rechtzaak waren voor ons beschikbaar Veel informatie hebben we rechtstreeks uit de kranten over kunnen nemen, uiteraard in de toenmaals gebruikelijke spelling De uitgave wordt momenteel bij de uitgeverij Pirola afgerond en zal binnenkort verschijnen erkhof" De redactie en verbindende teksten zijn van Bert Siezen, de foto's zijn van Jack Schroevers, die ook aan archiefwerk heeft meegedaan.

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 11