BRADERIE SCHAGEN Op 1 augustus was de Historische Vereniging aanwezig op de Braderie in Schagen. Hierbij dank aan de O.V.S. PRESENTATIEDAG Op 21 oktober werd er in het Makadocentrum te Schagen een presentatiedag gehouden, georganiseerd door het COOS. De Historische Vereniging was hierbij ook aanwezig. Wij danken het bestuur van het COOS. SCHENKINGEN De heer A.C. Smit, oud directeur Openbare Werken in Schagen, heeft dit jaar zijn persoonlijk archief geschonken aan de Historische Vereniging. Verder werden twee boekjes ontvangen, een met de geschiedenis van de familie Keuris en een met de geschiedenis van de familie De Wit. Van de werkgroepen Werkgroep HEERLIJKHEID SCHAGEN Leden F.Timmer De Heren en Vrouwen van Schagen behoorden tot de familie Van Beijeren van Schagen en later tot de familie d'Oultremont .De familie-geschiedenis van de Van Beijeren van Schagens is voor het grootste deel inmiddels wel bekend - maar is nog lang niet in detail beschreven. Over de leden van de familie d'Oultremont die hier als Heer of Vrouwe van Schagen een rol hebben gespeeld is nog weinig bekend. Onderzoek hiernaar is moeilijker omdat hun geschiedenis voor het overgrote deel in België ligt. De contacten zijn gelegd, maar het werk moet nog gedaan worden. In de heerlijkheidsgeschiedenis van Schagen speelt het kasteel een belangrijke rol. Inmiddels doet een breed-opgezette initiatief-groep pogingen om een plan op te stellen voor het kasteelterrein. Doel: De geschiedenis van die plek recht doen, aantrekkelijk en op veel manieren bruikbaar. U hoort er ongetwijfeld nog van. Werkgroep KERKGESCHIEDENIS Leden: F.Timmer De geschiedenis van de kerk op de Markt" - en we hebben het dan over drie kerkgebouwen - is nog nooit volledig beschreven. Dat gaat gebeuren!! In september 1997 bestaat de huidige kerk op de Markt 100 jaar. Het ligt in de bedoeling om in nauwe samenspraak met de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk een boek over de drie kerkgebouwen te laten verschijnen. Het onderzoek is zojuist gestart...Wie een handje wil helpen... Laat het weten. 7 Contactpersoon F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen tel. 0224-215261 Contactpersoon F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen tel. 0224-215261

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 9