Financieel overzicht 1995 4 De voorzitter feliciteert de bestuursleden met hun verkiezing en hoopt op een prettige samenwerking in 1995. Hij betreurt het aftreden van A. Grijzen en bedankt hem voor de jaren van goede samenwerking, ook met de archeologische vereniging. De voorzitter overhandigt de heer Grijzen een attentie en spreekt de hoop uit dat de goede kontakten zullen blijven. 9. Ingebrachte agendapunten. Er worden geen nieuwe agendapunten ingebracht. 10. Rondvraag en sluiting. De heer Borst zegt dat hij in september 1994 lid is geworden, maar dat hij tot dusverre geen bladen heeft ontvangen. De voorzitter zal hiernaar informeren. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter om 20.25 uur de vergadering. Na de pauze wordt er een optreden verzorgd door het onvolprezen Westfriese duo, de dames Nancy Vis en Ant Hemmer. Zoals reeds in de eerste kakelepost van deze jaargang stond aangegeven zie ik mij helaas door te drukke werkzaamheden genoodzaakt mijn activiteiten voor de Vereniging te beperken tot die m.b.t. de werkgroep bouwgeschiede nis. Daar ik de functie van penningmeester 8 jaar heb vervuld en het in een jubileumjaar (10 jarig bestaan van onze Vereniging) toch al gebruikelijk is terug te blikken naar de afgelopen jaren zal ik enige opmerkelijke ver schillen (in vergelijking met 8 jaar geleden) naar voren willen brengen, te weten - Het ledenaantal is in 8 jaar gegroeid van 208 naar 358 leden, met als gevolg dat de contributie-inkomsten zijn toegenomen van f 4.350,00 naar f 8.910,00; - het begrotingstotaal is gegroeid van ca. f 5.300,00 naar f 12.000,00; - het beschikbaar vermogen is gestegen van f 393,25 naar f 14.479,09 (inclusief reserves), hetgeen o.a. heeft geresulteerd in een groei van de rente-inkomsten van f 8,40 naar f 428,78; - de verkoopopbrengst van eigen uitgaven kakeleposten, stadswandelingen, boekje "De oude doos", video's etc.) is toegenomen van f 92,00 naar f 620,00; - de ingebruikneming van ons eigen verenigingsgebouw (concentratie van werkzaamheden en archivering) met de daarbij behorende kosten; - de totale kosten voor de kakelepost (inclusief verzendkosten) zijn toe genomen van f 1.608,00 naar f 4.260,00 (oplageverhoging en kwaliteisver- betering zijn hiervan de oorzaak)Daar de kakelepost het belangrijkste bindmiddel is naar onze leden is het absoluut noodzakelijk dat de kwaliteit hiervan goed is, hetgeen de kostentoename verantwoord maakt. Met name de groei van het beschikbare vermogen maakt het voor de Vereniging in de nabije toekomst mogelijk dat het uitgeven van boekwerken zoals o.a. een 2e deel van "De oude doos" en speciale edities van de kakelepost zonder financiële hulp van derden gerealiseerd kunnen en zullen gaan worden. De financiële basis van de Vereniging is (relatief) goed te noemen en het vertrouwen in de toekomst, waarbij een goede presentatie naar de leden kakelepostuitgaven en ledenavonden) en niet leden (monumentencommissie, kastelenplan etc.) steeds belangrijker gaat worden, is dusdanig dat ik met een gerust gevoel afscheid van het penningmeesterschap en het bestuur neem. M.W.J. Gielens

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 6