£and ow I. Geen geboomte dekt den grond, Waar wij kunnen dwalen; Geen welluidend minnelied Van de nachtegalen; Geen beplante ommegang Van gesloopte wallen Geen fonteinen, hoog en klaar, Beek noch watervallen Geen paleizen met plantsoen. Bergen hier noch dalen Geen museums, wijd befaamd, Speel- noch ridderzalen Geen theaters, schoon van bouw, Kunst- en zinrijk beide; Geen geëffend sportterrein AVoud noch bruine heide. Groen tapeet Is het kleed Van de Schager gouwe, 't Sappig.gras, Mild gewas, Rijkdom der landouwe. Bloemkens fijn, Groot en klein, Ileifen hare knopjes Uit het kleed, Zacht tapeet, Duizend lieve kopjes! Zonneschijn, Bloemelijn, Schenkt U rijke ldeuren Zomerzucht Vult de lucht Vlet Uw zoete geuren. f Vogels! wilt het rijk geneugt' Van de wei vermelden Reine lucht geeft reine vreugd Roem der groene velden. Log en zwaar Kadert daar 't Vee met loome schreden, Levend blijk Van het rijk, Weelde-vol verleden. 't Welig gras Maakt ze ras Glanzend vette dieren, Die geen rijk Ons gelijk llollands weiden sieren. Of een stroom Melk en rooin Loont des landmails streven. Overvloed Zuivel zoet Wil de weide geven. Tusschen 't vee Graast tevrêe 't Schaap der groeue weide, 't Geeft zijn vacht, Fijn en zacht, Wol als blanke zijde. Ziede vogel stijgt omhoog Van de groene zoden, Meet den blauwen hemelboog, Lieve weide-boden 't Lied der leeuweriken klinkt In de reine luchten. Al 't gevogelt' kweelt en zingt Bij het opwaarts vluchten. 't Nestje, in het welig gras. Ligt zoo goed verscholen, Of het niet te vinden was Bij het ommedolen. Sehagen, Sehagen, rijke gouw, Roem van Hollands dreven, Vetter grond werd geen landouw Door natuur gegeven Weelde ademt rijk uw grond, 't Vee vermeldt uw glorie: Waar men 't ook in Holland vond, Uwer bleef victorie Sehagen! plicht is 't van U mee, Dat der wereld blijke Hollands zuivel, Hollands vee, D'eerste zijns gelijken

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 25