9 zoals siermetselwerk, siermuurankers en gevelstenen. Op grond van de ze gegevens geven we een pand de classificatie waardevol, minder waar devol of niet waardevol. Als we een Hink aantal formulieren hebben ingevuld maken we een selektie uit de waardevolle panden. De geselekteerde formulieren gaan naar de gemeentelijke werkgroep monumenteninventarisatie, waarin twee leden van de werkgroep bouwgeschiedenis zitting hebben. De gemeentelijke werkgroep monumenteninventarisatie zal de ge meenteraad binnenkort een voorstel doen voor het plaatsen van onge veer dertig panden in het centrum van Schagen op de gemeentelijke mo numentenlijst. De werkgroep bouwgeschiedenis heeft het afgelopen jaar historisch onderzoek gedaan naar deze panden. Dit is bijna afgerond. Helaas kunnen alleen de meest belangrijke panden op de monumen tenlijst kunnen worden geplaatst. In een later stadium volgen panden in het buitengebied, veelal stolpboerderijen. Panden die niet op de mo numentenlijst komen, maar toch belangrijk zijn, komen op een aan- dachtslijst. Nu de meeste panden zijn beschreven, willen we de bouwgeschiedenis van de geselekteerde panden en eventuele voormalige bebouwing verder onderzoeken. We gaan dan op zoek naar oude foto's, bouwtekeningen, gegevens over de architect en de bewoners. Dit is een interessante, maar omvangrijke klus, waar we wel wat hulp bij kunnen gebruiken. U bent van harte welkom, ook als u niet veel tijd heeft, want alle beetjes helpen! Ervaring met het doen van his torisch onderzoek is prettig, maar niet noodzakelijk. We hebben een pri ma handleiding en bovendien kunnen de resultaten van en de proble men bij het onderzoek worden besproken bij de wekelijkse bijeenkom sten van de werkgroep. Dit fraaie fronton van het pand Markt 2zal de werkgroep zeker zijn opgevallen.

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 11