WERKGROEP GENEALOGIE WERKGROEP ANSICHTKAARTEN EN OUDE FOTO'S WERKGROEP AGRARISCHE GESCHIEDENIS Jaarverslag 1995 Werkgroep Bouwgeschiedenis 8 Leden: N. Dekker-Loer, R. Mosk-Boersen, H. Mosk, R.J.M. van de Pol K. Schoehuis, T. Thomas, W.G. Zwerus. De werkgroep is nog steeds bezig met het onderzoek naar de eet- drink- en logiesgelegenheden in Schagen. In dit nummer vindt u een artikel over een van de vele kasteleins die werkzaam geweest zijn in de Rode Leeuw. In dit artikel zijn door de werkgroep in het gemeentearchief verzamelde gevens verwerkt. Meerdere artikelen staan op stapel en zullen t.z.t. in De Kakelepost gepubliceerd worden. De verzameling overlijdensadvertenties breidt zich gestadig uit. Zodra een gedeelte geordend is komen deze gegevens beschikbaar in de bibliotheek. Leden die hun voorouders in Schagen zoeken kunnen voor informatie terecht bij de werkgroep. Deze beschikt over zeer veel gegevens uit de doop- trouw en begraafboeken van Schagen. De doopboeken evenals de lidmatenregisters van de Hervormde kerk gaan terug tot het begin van de zeventiende eeuw met een beetje geluk kunt u dus uw voorouders terugvinden tot in die periode. Contactpersoon: R.J.M van de Pol Jac. Ruijsdaellaan 49 1741 KV Schagen 0224-213539 Leden: N. Dekker-Loer, C. S. Kuiper. Het fotoarchief van de vereniging breidt zich nog steeds uit waardoor er doorlopend werk blijft aan de ordening en beschrijving van de verzameling. De leden van de werkgroep zijn dan ook regelmatig aanwezig in het verenigingsgebouw aan de Kivitlaan. Foto's van Schagen en Schagenaars zijn nog steeds welkom, maar ook leden die reproducties van foto's zoeken voor een publikatie of uitbreiding van hun privé verzameling kunnen bij de werkgroep terecht voor informatie en afdrukken. Leden: A. Pijper Door persoonlijke omstandigheden is er het afgelopen jaar weinig gelegenheid geweest om onderzoek te doen. De werkgroep bestaat uit slechts een lid en versterking is du dringend gewenst. Als u geïnteresseerd bent kunt u contact opnemen met de heer Pijper. De werkgroep bouwgeschiedenis bestaat uit Jan Eichhorn, Maikel Gie- lens, Marjorie Pigge, Liesbeth Rohne en Klaas van Schoneveld. We ko men een keer per week, meestal op woensdagavond, bij elkaar in het verenigingsgebouw. Op dinsdagochtend doen we archiefonderzoek in het gemeentehuis. De werkgroep is vorig jaar bezig geweest met het beschrijven van alle belangrijke panden in Schagen van voor 1940. Het zijn er nogal veel, maar we schieten al aardig op. We beschrijven de panden aan de hand van een uitgebreid formulier, waarin onder meer aandacht wordt be steed aan de bouwstijl, de gevels, het metselverband, de raamindeling, de raamomlijsting, de dakvorm, de dakbedekking en bijzonderheden, Contactpersoon: C.S. Kuijper Plantsoen 15 1741 EM Schagen 0224-215437 Kontaktpersoon: A. Pijper Lepelaar 10 Schagen 0224-212859 Laan 12

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 10