Van de voorzitter De kerstboom staat al in de kamer, het jaar loopt weer ten einde. Als u dit leest is het al 1996. Wat gaat de tijd toch snel! Op 15 januari 1996 bestaat de historische vereniging 10 jaar. Van de twaalf personen die in de oprichtingsacte genoemd worden, zijn er nog veel actief binnen bestuur of werkgroep. Helaas zijn een tweetal ons ontvallen. Het is een uitstekende zaak gewweest, dat men toen tot oprichting van onze vereniging is overgegaan. Want je ziet, dat ook in Schagen diverse karakteristieke plekjes aan de slopershamer ten prooi vallen. Gelukkig komt bij de gemeente en de politiek steeds meer begrip voor onze standpunten. Er zijn dit jaar werkgroepen gestart, waar ook onze vereniging in vertegenwoordigd is. In verband met het 10 jarig bestaan zullen we een extra uitgave van De Kakelepost laten verschijnen met de "Bierkade" als onderwerp. Ik wil alle leden die in het afgelopen jaar meegeholpen hebben bij het reilen en zeilen van de vereniging van harte bedanken voor hun inzet. Wist u dat op 30 mei 1970 burgemeester W.J. Wognum na een ambtsperiode van bijna 25 jaar afscheid nam van de gemeente Schagen, en op 16 oktober 1970 werd opgevolgd door de heer H. de Wilde? Dat op 30 september 1970 de eerste paal werd geslagen aan de Jac. Ruijsdaellaan voor de bouw van Magnushof, dat op 4 oktober 1970, ter gelegenheid van het 25e Mozartconcert in de Hervormde kerk. de Apollosingel werd omgedoopt in Mozartlaan en dat het straatnaambord is aangeboden door de Nederlandse Mozartvereniging? Dit is zomaar een greep in het grote aantal gebeurtenissen uit de Schager historie van 25 jaar geleden. Ik wens u allen een voorspoedig en gezond 1996 toe en tot ziens op een van de verenigingsavonden in 1996. Henk Hulshof

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 3