Op dinsdagavond 1 augustus werd de jaarlijkse braderie in het centrum van Schagen gehouden. De plaatselijke verenigingen kregen een gratis standplaats en marktkraam van de organisatie. Vanaf deze plaats hartelijk dank daarvoor. Ieder jaar doet onze vereniging daar graag aan mee. We kunnen dan laten zien, waar we ons als vereniging mee bezig houden. Het contact met de mensen die je op zo'n avond ontmoet is zeer belangrijk. Een enkel voorbeeld: "Jullie zorgen er toch wel voor dat hotel De Landbouw tegenover het station niet gesloopt wordt, hè" Op die avond proberen we tevens nieuwe leden te winnen en ons blad De Kakelepost of andere uitgaven van de vereniging te verkopen. Ik kan nu reeds mededelen dat we drie nieuwe leden op die avond mochten inschrijven. Enkele personen hebben de folder meegenomen en beloofd het aanmeldingsstrookje voor het lidmaatschap in te sturen. Het ledenbestand bedraagt momenteel 351. Volgend jaar bestaat de vereniging 10 jaar, zullen we met z'n allen eens proberen om er 400 leden van te maken. Bij voorbaat hartelijk dank voor alle nieuwe leden. In september dan zit voor de meeste mensen de vakantie er weer op. In die maand starten we weer met het onderhoud en de verbetering van ons gebouw aan de Kievitlaan. 's Zaterdags om 10.00 uur is ons bestuurslid Fred Timmer (telefoon 02240 - 15261) aanwezig om het geheel in goede banen te leiden. Schroom niet en bel Fred even als u de vereniging een par uurtjes wilt helpen. De vereniging ontvangt nog steeds graag oude boeken, folders, foto's e.d. van Schagen en omgeving want we kunnen nooit te veel van nu en vroeger bewaren. HELP! I De Werkgroep Bouwgeschiedenis is momenteel bezig met historisch onderzoek van de panden die zullen worden voorgedragen voor de gemeentelijke monumentenlijst. De gemeente is zo vriendelijk geweest om ons daarvoor de zolder van het gemeente huis ter beschikking te stellen. We zitten er meestal op dinsdagochtend en maken o.a. gebruik van oude kadastrale leggers. We komen echter in tijdnood, want we zijn maar met z'n vieren en het onderzoek moet snel af. We hebben dus hulp nodig! Het is een heel precies werk, maar wél erg leuk om te doen. Ervaring is niet noodzakelijk, want we hebben een handleiding en het werk is -als je eenmaal weet hoe het moet- niet moeilijk. Wie wil ons helpen? Bel Jan Eichhorn of Marjorie Pigge (02243-1976)!

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 3