8 DHR. H.P. DE BOER Hij is geboren op 21-7-1932 te Hoogwoud als zoon van notaris De Boer. De familie woonde vanaf 1 augustus 1940 aan de Stille Laan E 91 (nu Laan 14). Zijn vader was in de meidagen van 1940 reserve officier bij het Nederlandse leger; zijn rang was kapitein bij de veldartillerie. Hij heeft o.a. gevochten bij Leerdam. Na de meidagen van 1940 werd de notarispraktijk hervat. In 1942 werd het huis gevorderd door de Duitsers en meest de familie vertrekken. Het gezin werd toen opgesplitst; een deel ging naar Opmeer en een deel naar Nieuwe Niedorp. Vanaf het vooijaar van 1943 heeft het hele gezin nog enige tijd in Lutjewinkel gewoond. In 1944 mocht men weer terugkeren naar het huis aan de Stille Laan. Later dreigde er nogmaals een uitzetting doch dit kon gelukkig voorkomen worden. Tijdens de oorlog heeft de notaris nog enige tijd kantoor gehouden in de lunchroom van banketbakkerij Rol aan de Hoogzijde (nu Gedempte Gracht). Notaris De Boer was hoofd van de OD(Orde Dienst) groep. De taak van deze groep was het overnemen van het bestuur na de evacuatie van de Duitse troepen. De contacten werden gelegd in 1942. Omdat de heren buren waren en de meesten van hen ook middenstanders kende men elkaar goed en kon elkaar vertrouwen. Toch werd er weinig over het illegale werk gesproken. Dat was logisch omdat alles wat men wist zeer gevaarlijk kon zijn als men nog eens opgepakt zou worden door de Dg heren Buiskoo[ Starreveld, Duitsers. notaris De Boer en gemeente secretaris Holtrop. MEVR. M. DE BOER-SCHMALZ Zij is op 17-09-1933 te Schagen geboren. Haar vader had een manufac turenzaak op de Gedempte Gracht. In die tijd was het nog gebruikelijk dat de kleding door een kleermaker op maat werd gemaakt. De buren waren de bekende familie Niestadt, de fotografen en aan de andere kant de dames Heddes-Lips met een hoedenwinkel.

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 10