Werkgroep Kerkgeschiedenis Werkgroep Ansichtkaarten en oude foto's Werkgroep Genealogie Werkgroep Agrarische Geschiedenis Alhoewel er in ander verband wel degelijk de nodige feiten op het terrein van de Schager kerkgeschiedenis aan het licht gebracht zijn, is deze werkgroep als zodanig nog steeds in ruste. Wanneer er liefhebbers voor deze kant van de Schager geschiedenis zijn dan ligt er een rijke bron voor hen klaar. Bovendien, het zij nog maar eens gezegd, het jubileumjaar van de kerk op de Markt nadert (1997). - Van de foto's gebruikt in de krantenrubriek "Uit de Oude Doos" is een overzichtelijke verzamelmap samengesteld. Het zelfde is gedaan met de kranteknipsels over dit onderwerp. Beide verzamelingen zijn in het archief aan de Kievitlaan voor de leden ter inzage. - Het fotoarchief is geschoond en er wordt momenteel gewerkt aan de ordening en het toegankelijk maken van de foto en ansichtkaarten verzameling. - De verzameling schoolfoto's wordt voor zover dat mogelijk is voorzien van overzichten met de namen van de gefotografeerden. - Voor de zondagskrant worden er foto's uitgezocht voor de rubriek "Schagen door de jaren heen". Kon taktpersoon C.S. Kuijper Plantsoen 15 1741 EM Schagen 02240-15437 Leden: N. Dekker-Loer, R. Mosk-Boersen, H. Mosk, R.J.M. van de Pol, K. Schoehuis, T. Thomas., W.G. Zwerus. De werkgroep is nog steeds bezig met het onderzoek naar de eet-, drink- en logiesgelegenheden in Schagen. In de bibliotheek van de vereniging bevindt zich nu een overzicht van personen die in het begin van de vorige eeuw in Schagen enige tijd logeerden, mogelijk is hierbij een van uw voorouders! In de archieven, vooral dat van de gemeente Schagen, maar ook het Rijksarchief in Haarlem wordt gespeurd naar gegevens. In een van de volgende nummers van De Kakelepost kunt u wat resultaten van deze speurtochten verwachten. De verwerking van de gegevens van de burgelijke stand en de doop-, trouw en begraafboeken wordt onverminderd, hetzij in een tijdelijk wat langzamer tempo, voortgezet. Kon taktpersoon R.J.M. van de Pol Jac. Ruijsdaellaan 49 1741 KV Schagen 02240-13539 Door persoonlijke omstandigheden is er gelegenheid geweest om onderzoek te doen. het afgelopen jaar weinig Kon taktpersoon A. Pijper Lepelaar 10 Schagen 02240-12859 6

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 8