VAN HET BESTUUR ARCHIEVENDAG 22 APRIL 1995 Het bestuur van onze vereniging heeft besloten een leeshoek in te richten in ons verenigingsgebouw aan de Kievitlaan te Schagen. Wat hebben wij u te bieden? Wij hebben een kleine bibliotheek over de historie en niet alleen over Schagen. Verder hebben wij een uitwisselingsprogramma met zusterverenigingen uit de regio waarvan wij de tijdschriften regelmatig ontvangen. Gaarne willen wij deze kennis aan u, de leden, ter beschikking stellen. Daarom zal ons gebouw iedere woensdag van 13.00-14.30 uur geopend zijn. Bel voor meer informatie naar: J. van Beusekom 02240-14503 NB. Boeken en tijdschriften worden niet uitgeleend. Op zaterdag 22 april wordt er in heel Nederland een Archievendag gehouden. Veel archiefdiensten doen daar aan mee, ook het rijksarchief in Noord-Holland te Haarlem. Op die dag is de studiezaal van het rijksarchief niet open voor onderzoek, maar worden er exposities en demonstraties gehouden over verschillende onderwerpen. Het landelijke thema van de Archievendag is oorlog en bevrijding. Ook in het rijksarchief zal daaraan aandacht worden besteed. Ook hier berust materiaal over de jaren 1940-1945 dat totnogtoe weinig bekend was. Verder kan men kennis maken met de verzameling prenten, plattegronden en foto's van Noord-hollandse plaatsen en streken en met de archieven van bekende geleerden als Lorentz en Zeeman. Ook bestaat er de gelegenheid het restauratie-atelier te bezoeken en kennis te maken met oude en nieuwe technieken van restauratie en conservering. Tenslotte vindt die dag de presentatie plaats van een nieuw gedrukt overzicht van alle archieven die zich in het rijksarchief bevinden Het is dubbel aantrekkelijk om die dag een bezoek aan Haarlem te brengen, omdat dan niet alleen het rijks- en gemeentearchief een open dag houden, maar ook alle musea gratis toegankelijk zijn in verband met Museumdag. Bovendien vindt op het einde van de middag het bloemencorso plaats. De Gedempte gracht in het begin van de eeuw. 2

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 4