Een brouwerij aan de Markt R. Mosk-Boersen R.J.M. van de Pol In 1829 vatte André Joseph van Cantfort, 'secretaris van het gemeente bestuur', het plan op om achter zijn woonhuis aan de Markt bier te gaan brouwen. Het brouwbedrijf zal voor hem geen geheimen gehad hebben; zijn vader woonachtig in Lier in België was brandewijnstoker en André was azijnmaker van beroep. Het huis waarachter de brouwerij zou komen is het tweede van de hoek van het Noord, op bijgaande foto aangegeven met een X. een paar voor de "g- Achter het 2' huis van de hoek was de brouwerij gevestigd. Hij kaartte het plan aan bij het gemeentebestuur, dat aan de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland toestemming en advies vroeg. Gedeputeerde Staten antwoordden alsvolgt: "Extract uit het register der Deliberatien van de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, 29 September 1829. Gelezen eene missieve van de burgemeester van Schagen van 25 Augustus, daarbij met overlegging van een proces verbaal van bevinding gunstig berigtende op het door A.J. van Cantfort azijnmaker aldaar gedaan verzoek om autorisatie oprigting eener Bierbrouwerij op het erf achter zijn woonhuis op de Marktplaats binnen die gemeente. Daarop gedelibereerd en in overweeging genomen zijnde dat uit gezegd proces verbaal wel blijkt dat de bierbrouwerij zonder hinder voor beletzel voor buren of belendenden en zonder eenig nadeel voor het Rijk of de Gemeente zal kunnen gerigt worden, doet niet of de buren en belendenden ook tegen de oprigting zijn. Is goed gevonden. 19

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 21