De boerenbehuizing aan het Schagen,2 februari 1995 Noord die helaas verdwenen is. Ons kenmerk: bouwgesch/mg/951 1 Betreft Dorpen 65 te Schagen Bezwaarschrift tegen Voorbereidingsbesluit en voorgenomen vergunning/vrijstelling. Zeer geacht College, Omdat wij niet in de gelegenheid zijn ons bezwaar maandag 6 februari a.s. mondeling toe te lichten, willen wij U hierbij schriftelijk aangeven dat het kernpunt van ons bezwaar, het behouden van de boerenbehuizing (zoals aangegeven in ons schrijven van 20 december 1994), is weggevallen daar reeds 1 dag na het versturen van onze brief de bestaande historisch waardevolle bebouwing is gesloopt. De werkgroep Bouwgeschiedenis van de Historische Vereniging Schagen en omstreken is van mening dat de Gemeente een ernstige fout heeft gemaakt met het blijkbaar vroegtijdig afgeven van een sloopvergunning voor de bestaande bebouwing. Veel beter zou het zijn geweest als de sloopvergunning pas zou zijn afgegeven bij het verstrekken van een bouwvergunning. Als deze handelswijze door U zou zijn gehanteerd, hetgeen niet strijdig is met de wetgeving, zouden wij als Historische Vereniging Schagen en omstreken de mogelijkheid hebben gehad het ingediende bezwaar naar U toe te verdedigen zonder de angst te hebben dat in de bezwaarperiode het pand zou worden gesloopt Nog kwalijker vinden wij de berichten uit het onofficiële circuit dat de huidige eigenaren vóór aankoop van het pand bij de Gemeente een garantie zouden hebben gevraagd en gekregen dat de bestaande bebouwing zou mogen worden gesloopt. Als dit de waarheid is, zou er dus moedwillig medewerking aan Uw zijde zijn verstrekt aan het laten verdwijnen van weer een vanuit historisch perpec- tief waardevol pand uit het centrum van Schagen. Dit is dan in tegenspraak met alle afspraken die wij in het verleden met U hebben gemaakt inzake vroegtijdige op de hoogte stellen van de Historische Vereniging bij bouwplannen die te maken hebben met panden die opgenomen zijn in de lijst van historisch waardevolle panden (opgemaakt in 1976). 13 I

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 15