Dorpen 65 gesloopt Werkgroep bouwgeschiedenis tekent bezwaar aan Door de werkgroep bouwgeschiedenis zijn twee bezwaarschriften ingediend tegen de sloop van de boerenbehuizing aan de Dorpen, uit de eerste helft van de negentiende eeuw. Helaas heeft het bewaar niet mogen helpen en is het pand voorgoed verdwenen. Ter informatie zijn beide bezwaarschriften integraal opgenomen. Schagen, 20 december 1994 Ons kenmerk: bouwgesch/mg/942 Betreft Dorpen 65 te Schagen Bezwaarschrift tegen Voorbereidingsbesluit en voorgenomen vergunning/vrijstelling. Zeer geacht College, Hierbij willen wij als werkgroep Bouwgeschiedenis van de Historische Vereniging Schagen en omstreken bezwaar aantekenen tegen Uw voornemen (zoals gepubliceerd in het Schager Weekblad van woensdag 7 december) tot het voorbereiden van een herziening op het bestemmingsplan "Centrum 1979" om het mogelijk te maken dat op het perceel Dorpen 65 een dubbel woonhuis kan worden opgericht. Tevens dienen wij bezwaar in tegen het voornemen (eveneens gepubliceerd in bovengenoemde editie van het Schager Weekblad) om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ver gunning te verlenen aan P.F. Godschalk en Th.P.C. Huijberts voor het oprichten van genoemd dubbel woonhuis De werkgroep Bouwgeschiedenis vindt het betreurenswaardig dat de Gemeente Schagen middels genoemde gepubliceerde voornemens de bereidheid heeft getoond medewerking te verlenen aan een nieuwbouwplan op de plaats waar momenteel nog een buitengewoon gaaf exemplaar van een simpele boerenbehui zing uit de eerste helft van de 19e eeuw staat. Deze boerenbehuizing staat als, voor de bouwgeschiedenis van Schagen, van belang zijnd pand in de op dit moment door U zelf gehanteerde lijst uit het boekje Bouwhistorie van Schagen en is het laatste exemplaar van zo'n behuizing in het centrum van Schagen. Het bezwaar van de werkgroep richt zich enerzijds op de schaalvergroting die de nieuwbouwplannen t.o.v. de bestaande bebouwing teweeg brengt en anderzijds op het dreigende verdwijnen van wederom een uit historisch oogpunt beschouwd belanghebbend pand uit het centrum van Schagen. In de bereidheid om bovengenoemde bezwaren toe te lichten en het belang van de bestaande bebouwing te verduidelijken, tekenen wij, hoogachtend, Historische Vereniging Schagen en Omstreken Werkgroep Bouwgeschiedenis M.W.J. Gielens (02262-1755) 12

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 14