Krijgt het kasteelterrein allure? door Fred Timmer In september van dit jaar (jrg. 9 nr. 4) meldden we U dat pogingen om het kasteelterrein wat meer allure te geven leken te slagen. De eerste fase van het bij de gemeente Schagen ingediende stappenplan tot opwaardering van het kasteelterrein tot een historisch waardevol en toeristisch aantrekkelijk terrein was gehonoreerd er komt een informatiebord bij het kasteelterrein. Inmiddels hebt U uit de pers kunnen vernemen dat er een nieuwe stap is gezet. Tijdens de op 12 december 1994 gehouden vergadering van de commissie algemene zaken waren alle fraktievoorzitters het eens met wethouder Westerink dat iets aan het kasteelterrein gedaan moet worden. Een voor Schagen unieke en waardevolle plek mag niet verloederen! Maar opwaardering volgens het ingediende plan kost veel geld daar is iedereen het over eens. De schattingen lopen uiteen van zes ton tot een miljoen Geen kleinigheid dus. Toch geeft de gemeente fel groen lichtzoals het werd genoemd om de mogelijkheden en onmogelijkheden te onderzoeken. Nadrukkelijk is daarbij gesteld dat het dus geen vrijblijven onderzoek is: de gemeente heeft de intentie het kasteelterrein in ere te herstellen! Gedacht wordt aan een te vormen stichting met ambtelijke ondersteuning. Er is dus weer een stap in de goede richting gezet. Er zullen er nog heel wat moeten worden gezet voor het einddoel is bereikt. Maar toch Een onbekend laantje naast Bravo gemeentebestuur! de resten van het s!ot 1

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 4