Forcest, do rechtsgeleerde schutter, Verspreidde een krachtig manifest, Waarin liij Engeland berechtte En 't noemde „'s V orelds rooversnost Denijs, Schenk, Pietor Borkhouwer, Vervoerden vrachten artillerie Fit '(binnenhuid van onzen polder 1'er tram naar maarschalk d Lscury. 1'iet Mcurs en Vader, kooplui beiden, Ze riepen dreigend uit: „lk zweer, „Ik lever aan John Bnll z'n leven „Geen koren en geen „kbakimeer Mujjs hield een toespraak: „Mannen, Broeders, „Veest tot den heldenkamp bereid! „Als wij niet wijken voor den vijand, „Dan raakt hij weer zijn sleutel kwijt!" Ge weet het. vrienden, al de onzen, Ze waren één stuk heldenzin. En keerden Engeland onder liet juichen „Voor Vaderland en Koningin!" Tot driemaal dreef ons juist geweervuur Den vijand, over de Crootsloot; Vic hunner bij den dijk dorst komen, Hij keerde niet terug dan dood. "En dc lansiers van Eng lanus troepen i llier kregen ze hun zwaarste strat. We schoten van hun lange lansen Rooiaal weg alle punten af. Een tweede Tugela voor Bulier Werd de Grootsloot, een ware bel. Toch seinde Roberts zijn minister „Te Schagerbrug is alles wel Den Prins van Wales verveelde het echter, Dat blijven op diezelfde plaats. Hij zelf kwam over, hij en Rhodes Eu Joc, zijn beste kameraads. Hoe wij dat wisten Oudenhoven Had 't ons per Kuiler gauw bericht, Toen hij een briefkaart had gelezen, Des avonds uit de bus gelicht. Een dier manoeuvres was, dat Schone .Met Roep, De Veer en Van der Wal Kaartspelend Eng'lauds kroonprins lokten Dien polder in cn in den val. Daar, door de dijken ingesloten, Als kopjes door ons steeds gebruikt, Werd al, wat vijand was genomen Eu Eng'lauds macht voor goed gefnuikt. De Prins van Wales viel ons in handen, Lord Roberts, Bulier, Chaniberlain, En Rhodes zelf met tal bewijzen Van aandeel in een goudertsmijn. Geen viert ion dagen later smeekte Victoria, geknakt, om vreê. Zjj gaf den vrager 0111 den vrede Een kist inet chocolaadjes mee. Dat stemde zoet ons, zacht in 't cisehen; We vroegen om Gibraltar maar En om Ceylon en enk'le streken Ten naaste bij deu evenaar. De goudaandoclen van Sir Rhodes Verbleven aan de soos o, zoo Nog zijn ze in de bank te vinden Van Koelman, Timmerman en Co. ~En-enntër1c-den vainio'Wltte Kreeg 't eermetaal „moed, trouw, beleid," Terwijl de Club zelf voortaan heette: „De Koninklijke Sociëteit." M. VISSER, Secretaris der Sociëteit „de Vereeniging.' Daar kwam in 't brein van Muijs een deukboeld, Een plan, den grootcn Joubcrt waard, Juist door dit plan werd onze V itte Zoo éénig rijk cn wijd vermaard. Door tal manoeuvres lokten d' onzen, Door Muijs bedacht met wijzen zin Den staf der Engclsclio divisies Den polder Burghorn in. 24

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 28