13 De Menisweg Aan de Menisweg, vóór de Lutjewallervaart, stond destijds een klein huis je. Nu is het een eilandje, een soort natuurgebiedje. Even verder zien we de boerderij waar het laatst Nees Groenland gewoond heeft, later gesloopt, en nog twee boerderijtjes, die zijn blijven staan. Verderop komen we bij de Wiel, een plas van 5 ha., ontstaan door een vroegere dijkdoorbraak. Rechts van de Wiel het Zeegebuurte, ofwel het Zeugebuurtjke. Volgen we de weg richting St. Maarten, dan komen we b'j de plek war vroeger een klein café was. Nu woont daar Hans van Ketel, daarnaast de fam. Wijma en dan architect Bakker. Dan komt de kern van het dorp Valkkoog. Dc Lutjewallerweg en de Hale Rechts op de plaats van de vuilverbranding, over de Lutjewallerweg wat huizen, waar o.a. Arie Dekker woonde. Dan de Hale, waar Ko Vader zijn manege heeeft gehad en ook de eigenaar van de beroemde dekbeer Tom Pilibi was. Daar achter de boerderij, waar nu de camping van Broersen is. Het Noord Wc gaaan de Halerweg terug en komen via het Hoog op het Noord. We komen langs de touwslagerij van Breet, nu schildersbedrijf Vink. Even verder links is de smederij van Van Lint, herbouwd door Theo Bleeker, in 1867 op een andere plek aan het Noord gesticht door Chr. van Lint, de betovergrootvader van Piet. We passeren het Rapenpad, gaan over de ste nen brug genaamd De Pijp en komen bij de zaak in landbouwgereedschap van Ranke, nu Ranke en Sinnige op de Gedempte Gracht. Op dc hoek van de Markt de kruidenierswinkel van Wit, de schoonvader van Piet Trapman. In dit gebouw woonde eerder de schout van Schagen. Tevreden rokend op de brug "De stenen pijp" op het Noord.

Kakelepost - Schagen | 1995 | | pagina 17