voorzitter In het weekend van 24 en 25 september 1994 werd in de "Spartahal" het 10 jarig bestaan van de wijk Muggenburg gevierd. De historische vereniging was daar aanwezig met een gro te stand, die hoofdzakelijk was ingericht met prachtig materiaal over het voormalig Slot van Schagen. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een erg leuk boek uitgegeven door de Belangenvereniging Muggenburg. Het boek heeft de toepasselijke titel gekregen "10 Jaar Muggenburg; van weiland tot woonland". Het is te koop bij de eerder genoemde vereniging. Op zaterdag 1 oktober had uw vereniging een historische markt georganiseerd in de Hervormde Kerk op de Markt in Schagen. De uitvoering van die dag was in handen van de werkgroep genealogie van onze vereniging samen met de afdeling "Hollands Noorderkwartier" van de Nederlandse Genealogische Vereniging. Verschillende afdelingen van de genealogische vereniging en historische verenigingen uit de omgeving, waren aanwezig. Vanaf 's morgens half elf tot 's middags half vier is er constant publiek geweest. Over de hele dag zijn er enkele honderden bezoekers geweest.'s Middags werd het geheel opgeluisterd door de muziek van het blokfluitensemble "En Bloc". In deze prachtige kerk, en genietend van deze klanken kun je geen betere ambiance wensen voor het zoeken naar gegevens om je stamboom compleet te krijgen. Het was een geslaagde dag, die zeker een vervolg moet hebben. Van ons lid de heer A.C. Smit te Schagen mochten wij verschillende knipsels, foto's en rapporten over diverse onderwerpen, betreffende Schagen gedurende de laatste 40 jaar, ontvangen. De familie Bestevaar heeft twee foto's van het bestuur van de vroegere "Destructor Schagen en Omstreken"ge vestigd aan de Menisweg alhier, geschonken. Van de heer A.C. Koopman uit Schagen hebben we een prachtige bouwtekening gekregen van een pand aan de Laagzijde in Schagen. Het pand is in 1906 getekend door architect J.R. Vlaming. Mag ik alle gulle gevers vanaf deze plaats nogmaals bedanken. Gaarne tot ziens bij een van de lezingen of dia-presen taties van de vereniging. Henk Hulshof

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 3