De joodse familie Trompetter Via de heer A. Kapitein kwam de redactie in het bezit van bijgaande foto uit het Limburgs Dagblad van 10.9.1994. Voor een Amerikaanse leger- fotograaf verwijderde Simon Trompetter uit Kerkrade de jo denster van de jas van zijn vriend Joseph Keiler. Vanaf 2 mei 1942 waren in Nederland alle joden, ouder dan zes jaar, verplicht om die ster te dragen. Officieel stonden in Limburg, op 1 oktober 1941, 1.441 joden gere gistreerd. Eind augustus 1942 kregen de eersten een oproep om zich in Maastricht te melden voor 'tewerkstelling' in het Oos ten. Via Westerbork (in 1943 ook via Vught) gingen de treinen naar Auschwitz of Sobibor, waar meer dan honderdduizend uit Neder land afkomstige joden zijn ver gast. Joseph Keiler, die in 1867 in Brussel was geboren en zich in 1939 in de Hoofdstraat in Kerkra de had gevestigd, ontkwam, doordat hij in Hopel had kunnen onderduiken. Simon Trompetter, die in 1862 in Schagen was geboren en zich na de Eerste Wereldoorlog op het Gulperplein in Kerkrade had ge vestigd, ontkwam vermoedelijk dank zij zijn relaties. Hij had een zoon, Herman Trompetter, die met Anna Schaf er was getrouwd, dochter van een Duitsgezind echtpaar, dat een portret van Hitier cadeau kreeg, toen het in 1943 vijftig jaar was getrouwd. Joseph Keiler emigreerde in 1948 naar Palestina. Simon Trompet ter bleef in Kerkrade op hoogbe jaarde leeftijd kranten bezorgen. In 1953 overleed de oudste kran tenbezorger van Nederland. Over de familie Trompetter. In Schagen hebben sinds het eind van de 17e eeuw meerdere families Trompetter gewoond. Op 1.2.1672 werd in Schagen het huwelijk gesloten tussen: Swibertus Muijser jonkman van Hambach int land van Gulik, trompetter onder overste Joseph, met Neeltje Cornelis jongedochter van Schagen. Swibertus werd later vermeld onder de familienaam Trompetter. Mogelijk is hij de stamvader van de Trompetters in Schagen, dit is echter nog niet uitgezocht. 8 Zie verder blz. 18

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 10