HIER stond het KASTEEL van SCHAGEN 4 door FTimmer Nu anno 1992 geven de iwee nog overgebleven Torentjes en her erachter gelegen parkje nog slechts een vaag idee van hoe het kasteel eruit moet hebben gezien. Een argeloze toerist die hier op een bankje neerstrijktzal in het dichte struikgewas de contouren van het slot niet herkennenen op een andere manier wordt hij ook niet Ingelicht Dit stond in december 1992 in de Kakelepost. In april 1993 is daarop mede namens de Archeologische Werkgroep, een brief naar het gemeentebestuur van Schagen met een plan om aan deze onbevredigende situatie iets te doen.kortom een plan tot opwaardering van het kasteefterrein tot een historisch waardevol en toeristisch aantrekkelijk monument Daarbij wordt gedacht aan een drietal fasen: informatie d.m.v. een bord bij het terrein schonen van het rerrein en zichtbaar maken van de kasteelcontouren waarbij wellicht in de toekomst in een van de torens zomertentoonstellingen over de geschiedenis van kasteel en heerlijkheid kunnen worden gehouden. Na een bevestiging van ontvangst bleef het lang stil. Maar na ruim een jaar werd de stilte verbroken en kwamen er signalen waaruit opgemaakt kon worden dat men intern met het plan aan het stoeien was. Gematigd optimisme leek op zijn plaats. Eind juli is de munt gevallen. Burgemeester en wethouders schrijven het volgende: Ofschoon wij overtuigd zijn van de meerwaarde - die het realiseren van het plan van aanpak voor Schagen heeft - hebben wij besloten dit vooralsnog te laten rusten tot het momentdat er meer duidelijkheid bestaat over het opzetten van een lokaal monumentenbeleid Alvorens het plan van aanpak verder te gaan uitwerken willen wij namelijk eerst terzake de mening van het fractievoorzittersoverleg vernemen Zodra de uitkomst hiervan bekend iszullen wij u daaromtrent informeren. Vooruitlopend hierop is echter reeds besloten uitvoering te geven aan de eerste fase van bedoeld plan hetgeen behelst een goed en duidelijk informatiebord over de bouwgeschiedenis van het kasteel en een daarbij behorende plattegrondHiervoor is een bedrag van maximaal f 1200,- beschikbaarWij zouden het zeer op prijs stellen indien u hieraan uw medewerking wilt verlenen De kop is er dus af De eerste fase van het plan - die ook het eenvoudigst is te realiseren - wordt daadwerkelijk uitgevoerd Binnenkort is het kasteel niet langer een vergeten onbenoemd restant uit een verleden maar zal iedereen die het kasteelterrein opzoekt zich enigszins een beeld kunnen vormen van dit stukje Schager geschiedenis

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 6