HISTORISCHE/GENEALOGISCHE DAG 1994 3 Op zaterdag 1 oktober a.s. zal door de "Historische Vereniging Schagen e.o." en de afdeling "Hollands Noorderkwartier" van de Nederlandse Genealogische vereniging een worden georganiseerd. Deze dag zal gehouden worden in de N.H. Kerk aan de Markt te Schagen van 11.00 uur tot 15.30 uur. Historische verenigingen uit de Noordkop geven informatie over hun activiteiten Gedemonstreerd wordt hoe de computer gebruikt kan worden voor de verwerking van historische gegevens In een minikursusmet dia's, leert U hoe een stamboom opgezet kan worden. 's Middags zal het ensemble En Bloc voor een sfeervolle muzikale omlijsting zorgen. Bent u geinteresseerd in de geschiedenis van de Noordkop of zoekt u een voorouder, ook buiten de regio, dan raden wij u aan op deze dag enige tijd vrij te maken om de presentatie bezoeken. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen bij: Mevr. N. Dekker-Loer Jac. Ruijsdaellaan 15 1741 KT Schagen Tel. 02240 -12990 HISTORISCHE/GENEALOGISCHE DAG Lezingencyclus Het thema van de lezingencyclus is dit seizoen de Tweede Wereldoorlog. In een viertal lezingen zullen verschillende sprekers ingaan op diverse aspecten van oorlog en bevrijding, alsmede op het bronnenmateriaal. De lezingencyclus is een vervolg op de studiedag die eerder dit jaar in Woerden werd gehouden. Arbeiders De levensomstandigheden van arbeiders en de opkomst van de arbeidersbeweging in de vorige eeuw staan centraal in deze cursus. Na een uiteenzetting over het onderwerp zal aandacht worden besteed aan bronnen materiaal en vraagstelling. lokatie: Hoorn data: 4 en I I oktober, I en 8 november 1994 kosten: 15,- per avond, bij inschrijving voor 3 of 4 lezingen 20% korting lokatie: Alkmaar tijdstip: dinsdag 19.30-21.30 uur aanvang: 10 januari 1995 duur: 5 lessen kosten: 75,-

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 5