Activiteiten van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland 2 Cursussen seizoen 994-/995 De Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland organiseert elk winterseizoen enkele cursussen op het gebied van lokale geschiedenis voor belangstellenden. Jaarlijks verschijnt in de eerste week van augustus het cursusprogrammaboekje. Historische verenigingen, archiefdiensten en oud-cursisten krijgen het automatisch toegezonden. Het boekje is kosteloos aan te vragen bij het bureau van de Stichting, telefoon 023 31 84 36. Een greep uit het aanbod voor het seizoen 1994-1995: 'Ontdekkingsreis naar het verleden', basiscursus methodiek van historisch onderzoek Aan de orde komen: formuleren van een vraagstelling, onderzoeksopzet, literatuur onderzoek, het gebruik van archieven en andere bronnen, het verwerken van de gegevens tot een werkstuk. lokatie: Heemskerk tijdstip: woensdag 19.30-2 1.30 uur aanvang: 28 september 1994 duur: 8 lessen kosten: 120,- Kerkgeschiedenis Nadat Luther zijn stellingen op de kerkdeur had gespijkerd, volgden de ontwikkelingen in de kerkelijke historie elkaar razendsnel op. In deze cursus komen het ontstaan van verschillende stromingen, de lokale kerkelijke organisatie en de verhouding tussen kerk en politiek (met name het stadsbestuur) aan de orde. Tevens zal worden ingegaan op het bronnenmateriaal voor kerkhistorisch onderzoek. lokatie: Purmerend tijdstip: maandag 19.30-21.30 uur aanvang: 3 oktober 1994 duur: 5 lessen kosten: 75,- Nederzettingsgeschiedenis Wie belangstelling heeft voor het ontstaan en de ontwikkeling van het Noordhollandse landschap komt in deze cursus aan zijn trekken. Na een algemene inleiding over de aspecten van nederzettingsgeschiedenis wordt ingegaan op oude kaarten, toponiemen en archiefmateriaal. lokatie: Amsterdam tijdstip: maandag 19.00-2 1.00 uur aanvang: 9 januari 1995 duur: 5 lessen kosten: 75,- Armenzorg In vroeger eeuwen konden mensen gemakkelijk tot armoede vervallen door ziekte, werkloosheid of te lage lonen. Armoede was echter niet alleen een zorg voor degenen die het overkwam. De hogere maatschappelijke lagen hielden zich met de zorg voor de armen bezig. Er bestonden in verschillende tijden vele manieren waarop hulp aan armen werd geboden. Uiteindelijk maakte de Bijstandswet hier een einde aan. lokatie: Amstelveen tijdstip: woensdag 19.30-21.30 uur aanvang: I I januari 1995 duur: 5 lessen kosten: 75,-

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 4