2!e daar dan ene beschrijving en nauwkeurige afschetsing van alles juist zoals hetzelve zich bij het eerste gezicht op deed. Waarheid en erkentelijkheid voor bewezene welwillendheid, vonken voor wien het van belang is nauwkeurig onderricht te worden, bestuurden penseel en pen van hem w'en het zich ene ere rekent hiertoe gebruikt te zijn en zich te noemen dezelve ene erkentelijk en bereidvaardige dienaar. (was getekend) C Bok Grootte der gewelven en derzelver ingang benevens die der graftomoe alles in Rijnlandse voeten. De trap 10 trappen van 10 duim breed en 5 duim hoog en het vierkant lang 8 1/2 voet breed 3 voet 9 duim. Eerste kelder Hoog S voet 3 duim wijd 11 voet 3 duim lang 12 1/2 voet. Het rooster in dezelve 6 voet. Tweede kelder Hoog 6 voetwijd 11 voet 2 duim lang 8 voet 7 duim. Het rooster 5 1/2 voet. Tombe plaat 1 fig. 18 Lang 7 voet 7 duim breed 1 voet 1 duim Daar nu de doorgang van de eerste tot de tweede kelder 2 voeten beslaat is het vierkant hetwelk deze twee gewelven beslaan 24 voet breed en 8 voeten wijd behalve de geweiven welke zich onder voornoemde tombe bevinden en nog niet geopend zijn. Bronnen: Zoals boven is vermeld is hier het afschrift van het verslag van Cornelis Bok gebruikt zoals het te vinden is in het Oud - archief van de RK - kerk te Schagen nr. 58. Voor de genealogische aanvullingen is gebruik gemaakt van W.A. Hazeu - De Hervormde Kerk te Schagen - Schagen -1894 en van A.W.E. Dek - Genealogie derm Graven van Holland - Zaltbommel - MCMLXIX - 4e verbeterde druk. 1 2

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 14