14 Vermoedelijk werden de kinderen tot Amsterdam begeleid, waarna zij op de trein gezet werden naar het zuiden, waar zij opgehaald werden van het station. De bestuursleden gingen elk jaar naar de algemene leden vergadering waar het hoofdbestuur verslag deed van over het voorgaande jaar en de laatste nieuwtjes werden mede gedeeld De vergadering van 29 maart 1933 in het Bavogebouw in Haarlem werd bezocht door mej Kruijer en mevr. Bolte. Zij kregen daar te horen, dat er in Boxtel een nieuw koloniehuis in aanbouw was en dat er een nieuw kolonie huis in Bakkum in voorbereiding was. In maart 1934 bezichtigden beide dames het nieuwe kolo niehuis in Bakkum en in augustus waren zij present bij de opening van het tehuis door bisschop Angenent. Onder de eerste kinderen die in het nieuwe Bakkumse te huis verpleegd werden waren er twee uit Schagen. De oorlogsjaren In het jaarverslag over 1940 lezen we: "1940 Is een veel bewogen jaar geweest. In Mei is ons land door de Duitsche Overheid bezet, welke ons al spoedig verbood met onze bekende busjes aan de huizen der Parochianen te collecterenzoodat wij geen geregeld inkomen meer heb ben. Ook is ons huis te Bakkum door het duitsche mili tair gezag in beslaggenomenzoodat wij nu weer de kin deren naar Het Koloniehuis te Egmond aan Zee moeten zenden De uitzending naar Egmond aan Zee is tot 1942 doorge gaan. Eind 1941 raakte de kas echter leeg en moest de vereniging noodgedwongen stoppen met haar activiteiten. De jaren na de oorlog Op 8 juli 1946 kwam het bestuur bijeen in het huis van de nieuwe voorzitter de heer J. de Ruijter. De heer Boeije had om gezondheidsredenen bedankt voor het voor zitterschap en mevrouw Bolte bedankte wegens het over lijden van haar echtgenoot. De nieuwe bestuurleden werden de heer J. de Ruijter, voorzitter, en mevrouw Sinnige-Rankesecretaresse; mej Kruijer bleef in functie als penningmeester. Kapelaan Pol werd, met toestemming van de bisschop, benoemd om als geestelijk adviseur de vergaderingen bij te wonen. Na een jaar werd hij overgeplaatst, en werd de functie overgenomen door de deken. Van de ongeveer f100,-- die er nog in kas was, werd f25,-- beschikbaar gesteld aan het fonds voor de werderopbouw van de kindertehuizen. Om weer wat kasgeld te krijgen zou er in de kerk gecol lecteerd worden en zouden er weer meisjes met busjes rondgaan. De algemene ledenvergadering in Amsterdam zou, om de kas niet te belasten, op eigen kosten bezocht worden. Bij de volgende jaarvergadering op 2 september 1947 was er f214,32 in kas. Dit bedrag was voldoende om enkele kinderen uit te zenden, maar er waren op dat moment geen kandidaten. Het bestuur vond, dat er wat meer bekendheid gegeven moest worden aan de mogelijkheid tot uitzending van zwakke kinderen. Men zou een artikeltje plaatsen in het parochieblad en de beide huisartsen en het hoofd van sigarenmagazijn „Dr ©Hcstfnescfje pup" E. BAKKER-SCHONC i- Geoempie Gracht 62 Schagan Telefoon (02240) 2632 de Heer J/ 7l*W ~r/ O i /F- -b* Cf •CL-, 7 Een Migaartje voor de geestelijk adviseur ter gelegenheid van zijn verjaardag.

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 16