14 ter, afgekeurd. Men vond het plan te eenvoudig, men kon zich niet vereenigen met de eenvoudige deur en de eenvoudige glasruiten, men wenschte het beeld der ge rechtigheid met een.baldakijn en het groote wapen van Schagen, beiden van 1731, wederom in den gevel her plaatst te zien. Besloten werd om eene Commissie van drie heeren te benoemen, die een gewijzigd ontwerp zouden indienen. Deze heeren waren Roggeveen, Koffyhuishouder, Schenk, makelaar, en Vlaming, timmerman. Daar deze drie heeren te zaam deze teekening niet konden maken besloot de heer Vlaming een plan te maken, en dit plan werd door den raad onmiddellijk met een kleine wijzi ging goedgevonden en aanbesteed. Het een en ander geschiedde bij afwezigheid van den heer Burgemeester. De aannemers zijn de heeren P. Honijk, timmerman en Simon Overtoom, metselaar, die den gewijzigden ge vel hebben aangenomen voor 1561 gld, terwijl het restauratieplan geleverd door toedoen van den heer Jhr. Mr. Victor de Stuers door den heer van der Steur begroot was op 1750 gld. Ondergeteekende heeft twee der commissieleden opgezocht, n.1. den ontwerper en den heer Roggeveen. Van eerstgenoemde is geen steun tot wijziging der plannen te verwachten. Hij is te veel ingenomen met zijn eigen ontwerp. De tweede is van meening dat eene geldelijke tegemoetkoming cn eene wijziging van het toegezonden restauratieplan, n.1. het veranderen der deur, het aanbrengen van gebrande ruitjes in de ramen, het herplaatsen van het beeld der gerechtigheid met het baldakijn en het wapen van Scha gen in den top, het misschien mogelijk zou maken, dat de raad op zijn eenmaal genomen besluit zou terug komen. De heer Vader, Wethouder, gaf mij hetzelfde be scheid, waar het Rijk geen subsidie wilde geven, achtte de Raad zich ook gerechtigd om een eigen plan uit te voeren. Vreemd is het dat eene gemeente als Schagen waar

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 16