De werkgroepen 6 HEERLIJKHEID SCHAGEN De activiteiten richten zich nog steeds op: 1. Beschrijving van de familie Van Beieren van Schagen (en Oultremont) als zijnde de Heren en Vrouwen van Schagen 2. Beschrijving van de bezittingen van deze familie in het algemeen en de geschiedenis en inrichting van het kasteel in het bijzonder. 3. Beschrijving van de bemoeienis van de Heren en Vrou wen van Schagen met het bestuur, het openbare leven en de kerk binnen de heerlijkheid. Kontaktpersoon: F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen 02240- 15261 Door met name archiefonderzoek worden steeds meer onder delen en facetten van de geschiedenis van de heerlijk heid Schagen duidelijk. Daardoor komen er echter ook steeds meer vragen en breidt het onderzoeksterrein zich steeds uit. De vondst van een achttiende-eeuwse inventaris van het kasteel geeft enig idee van de inrichting, maar roept tegelijk de vraag op waar bijvoorbeeld dat grote aantal schilderijen is gebleven, of.... hoe we ons die kasteel keuken voor moeten stellen. Bovendien blijken er twee inventarissen te zijn die zelfs in het aantal vertrekken niet gelijk blijken te zijn In april 1993 is aan de gemeente Schagen -de eigenaar van het kasteelterrein- een plan voorgelegd om het kas teelterrein op te waarderen tot een historisch monument dat ook toeristisch aantrekkelijk is. Het plan omvat een informatiebord, schoning van het kasteelterrein en door opmetseling de contouren van het kasteel aangeven. Het gemeentebestuur heeft het plan nog in studie. KERKGESCHIEDENIS De werkgroep kerkgeschiedenis is momenteel in ruste. Toch zou het -zeker nu de kerk op de Markt over een aan tal jaren 100 jaar bestaat- een goede zaak zijn als vooral de oude kerkgeschiedenis met betrekking tot de in 1895 verbrande kerk en de bouwgeschiedenis van de "nieuwe" kerk onderzocht en beschreven zouden worden. Kontaktpersoon: F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen 02240- 15261 GENEALOGIE Het onderzoek naar de Schager resultaten zijn in 1993 in De Het nieuwe onderzoek richt zi Schagen. Als centrumplaats was zien van eet-drink- en logie ten waren en door wie zij we proberen te achterhalen. De verwerking van de gegevens de doop-, trouw-, begraaf- onverminderd voortgezet. Zouaven is afgerond en de Kakelepost gepubliceerd, ch op de gastvrijheid van Schagen altijd ruim voor sgelegenheden. Wie de gas- rden ontvangen zullen wij van de burgelijke stand en en lidmatenboeken wordt Kontaktpersoon: R.J.H. v.d. Pol Jac. Ruijsdaell. 49 1741 KV Schagen 02240 - 13559

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 8