Reacties van lezers Op het artikel over het landbouwonderwijs in het vorige nummer van De Kakelepost is door verschillende lezers gereageerd Van de heer P.T. Klant uit Petten kregen wij de volgende aanvullende informatie. Op 26 mei 1896 stond de kwestie tot oprichting van de school voor de eerste maal op de raadsagenda in Schagen. Na felle strijd werd aan de onzekerheid over de vesti ging een einde gemaakt. Wat was het geval? Op 29 septem ber 1896 werd door de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland de heer C. Nobel benoemd tot rijksland- bouwleraar in onze provincie. Hij kreeg als standplaats Schagen Over de leraren valt nog het volgende te vertellen: - oktober 1942, de heer Pilon, leraar RLWSverlaat Schagen en gaat naar Sneek; - april 1944, benoemd tot leraar in vaste dienst bij de RLWS de heer Ir. L.G. van Benedus; - juni 1948, benoemd tot leraar in vaste dient bij de RLWS de heer L. Bregman. In 1946 was Ir. Lienesch directeur. Hij woonde op de hoek Dorpen/Landbouwstraattegenover de woning van dokter Koning. De nieuwe school is in 1940 in gebruik genomen. Deze school is gebouwd onder architectuur van de heer Rezelman. In de oude school zijn gedurende de tweede wereldoorlog nog evacuees uit Den Helder gehuis vest geweest. De nieuwe school werd al spoedig door de Duitse bezetters gevorderd. Op de zolder werden, tot groot plezier van de omwonenden, postduiven gehuisvest. De Landbouwstraat liep eerst tot aan de zichtbare bocht. Later is de straat doorgetrokken naar het station en aan weerszijden bebouwd. Tot zover de heer Klant.

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 25