20 1884 23 Mei, is het vette kalv van ons verkogt voor 58 gulden en op 25 Augustus van het zelfde jaar het tweede kalv voor 45 gulden, die koste 12 van koop. 18 Oktober, een witte koe kogt voor 125 gulden. Van Stammes een koe kogt voor 168 gulden. 12 November is Maartje Kossen van de breuk sneeden en 21 dito overleden in de ouderdom van 46 jaar en 6 maanden, de vrouw van Jan Kramer. A.J. Vis Dieperink was predikant te Schagen van 1860 tot 1885. Christophorus Fredericus Philippona pastoor te Schagen van 1869 - 1888. 1886 Ter gelegenheid van het 25 jarig huwelijksfeest van haar broer schreef zij de volgende gelukwens. Aan mijn geliefde Broeder en Zuster Jacob Kossen en Maartje Barten. Een blijde groet wensch ik U heden, uit mijne ziel aan U gestort. 's Hemels milde dauw en regen, allen, alles lacht U tegen. Bij het denken aan, aan deez stond, dat gij in Uw Huwelijk vond, Vijf en twintig jaar geleden, richtte gij tot haar Uw schreden, Vond haar als weduwe in haar kluis. Met haar lieveling aan haar zijde, mocht zij steeds Uw komst verbeide. En gij zwoor elkander den trouw, en zoo leefde ge als man en vrouw. Ook het kruit mocht voor U branden, om het wild dat op de landen, U van het noodige voorzag in Uwe woning. En nog vond ge in 't nat beloning. Met Uw fuik of schakelwanden, menig visch ging door Uw handen. Zie zo ging de tijd daar henen, geen kroost behoeft gij te beweenen. Maar zij vieren feest met ons. Dat gij van Uw ziekte mocht herstellen, geen zolder val moge u meer kwellen. Slaap verder op een bed van dons. God moge U en ons allen sparen, behoed U steeds voor lijf gevaren. Tot wij aanlanden in die staat, die ons wacht daar na dit leven. Dan vieren wij daar verder feest, Den Hemel moog die woonplaats wezen. Dit is de wensch van mijne geest, En liefde die met teedre handen, De tranen droogt van 't bang verdriet. Omstrengele ons altijd met zachte bloemenbanden. En weigeren ook haar troost zelfs bij 't sterven niet. Uw wel wenschende broeder en zuster Jacob Kuiper en echtgenoote. 24 Maart 1886 Cornelia Kuiper-Kossen. 1885 Is domenee Vis Diepren overleden in de ouderdom van 56 jaar en 6 maanden. Brand bij Honing en hart rijden op de schaats. A. Swin de prijs 20 gld, Jan Stammes de premie 10 gld. 3 Junij is Klaas Kramer te vissen gaan op Zee. 16 Augustus heb pastoor 25 jaar briester weest. Hij geeft feest te Schagen. Voor 152 gld aan melk verkogt aan J. Kasterkom.

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 22