b 4 De Molenstraat, bij Maria Boodschap, was levensgevaar lijk door de vele afwaaiende pannen. Op andere plaatsen was het niet veel beter. Op 't Hoog (dat is de kruising van 't Noord met de Havenstraat) was 't eveneens 'n ravage, mede door rondvliegend hout. Het ergste was het echter in de Regentenstraat. Aan de noordzijde staat een aantal woningen met een plat dak, en of er daardoor een verkeerde zuiging ontstond weet ik niet, maar 'n feit was dat de gevels niet bestand waren tegen het geweld. Met enkele mensen en gemeente-timmerman Cor Joon zijn we daar naartoe gegaan. Drie gevels waren er boven de zoldervloer uitgewaaid en nog vijf stonden er te slingeren. Je keek van de straat af zo in de slaapkamers. Met heel wat moeite hebben we die vijf gevels gestut en vastgejord en daarna op andere plaatsen geholpen. Enkele straten helemaat afgezet en verder bomen en puin geruimd De bioscoop kreeg geen enkele aandacht, die lag afgele gen en voor mensen was daar dus geen gevaar. Dat het er erg was heeft u kunnen zien aan de foto. De achtergevel was er helemaal uitgewaaaid, met een stuk noordgevel en het halve dak van het toneel was er af. GEMEENTESCHAGEN No.195 Schagen, 1 Maart 1949 Onderwerp: Stormschade Tengevolge van de hevige storm van heden- ochtend zijn verschillende percelen in de gemeente ern stig'beschadigd, zodat door ons maatregelen moesten - worden getroffen voer het waarborgen van de veiligheid. Tot deze percelen behoort ook het U toebehorende pand aan de Regentenstraat D bewoond door welk perceel waardoor gevaar voor instorten ontstond en het verkeer ter plaatse ernstig werd bemoeilijkt. Door de dienst van openbare werken is provisorisch het nodige verricht om een en ander tijdelijk te verhelpen. Thans moeten on verwijld verdere maatregelen worden getroffen, waarvoor U zich, in ieder geval voor a.s. Zaterdag, dient te ver staan met de Directeur van Openbare Werken. Een nota van de door de gemeente gemaakte kosten zal U ter zijner tijd worden aangeboden. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Aan Burgemeester Secretaris >P,Ï> Brief san de bewoners van de beschadigde percelen in de Regentenstraat

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 5