Veranderend landschap van West-Friesland J POLDERMUSEUM Kadercursus in de Groenling tentoonstelling 1 mei t/m 31 oktober 1993 HEERHUGOWAARD 6 In opdracht van het Gewest Kop van Noord Holland organiseert het Centrum voor Natuur en Milieu Educatie De Groenling te Schagen een twee jaar durende kadercursus die start op 12 maart 1994. Het doel van de cursus is mensen op te leiden voor het zelfstandig of in samenwerkingsverband organiseren van (vrijwilligers)werk op het educatieve vlak bij verenigingen en instanties op het gebied van landschap, natuur en milieu. Aan bod komen o.a. de onderwerpen landschapsecologie en ontstaansgeschiedenis, planten, vogels, duin en strand, vleermuizen enz. Het herkennen van verzuring, verdroging en vermesting wordt behandeld. Hierbij zullen steeds bijpassende excursies georganiseerd worden. Hoe evalueer 3e aktiviteitenhoe bepaal je je standpunt en verdedig je dit, het houden van een spreekbeurt/presentatie en het organiseren van allerlei aktiviteiten alsmede 'het leiden van een diskussie zijn vaardigheden die zinvol zijn om te behandelen. De cursus is in vijf tijdsblokken verdeeld. Blok 1 zal vooral in het teken staan van kennismaken en oriënteren. Blok 2 gaat over kennis verwerven en in blok 3 en 4 zal de toepassing ervan vooral aandacht krijgen. Blok 5 geeft de mogelijkheid om op specifieke terreinen, die de cursisten zelf aangeven, geschoold te worden. Het is de bedoeling dat een stuk verworven kennis op het terrein van natuur, milieu en landschap praktisch bruikbaar moet zijn in de lokale situatie. De rode draad is dat de cursisten, naarmate de cursus vordert, in toenemende mate zelfstandiger optreden. De cursus gaat uit van ervarend leren. Binnen de vijf blokken staan het ervaren en lerer. van vaardigheden centraal. U kunt zich o.a. bekwamen in het omgaan met een grondboor en kompas, windmeter, binoculair, geomorfologische kaart enz. De cursisten kunnen ook stage lopen en worden dan intensief begeleid. De kosten van deze twee jaar durende cursus bedragen f 300,- per persoon. U kunt zich voor 15 november 1993 opgeven bij De Groenling, Johan Vermeerstraat 1741 KK Schagen, tel. 02240-96202 of Carla van der baarse, tel. 02209-4305. Van te voren wordt u uitgenodigd voor een informatie avond op dinsdag 11 januari 1994. Wij hopen van harte u te mogen begroeten als aanstaand cursist op deze zeer boeiende en intensieve cursus.

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 8