Cursusprogramma 1993 -1994 Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland 4 De Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland organiseert ook in het nieuwe seizoen opnieuw een aantal cursussenBegin augustus is het cursus programmaboekje verspreid onder archiefdienstenhistorische verenigin gen en oud-cursistenAndere belangstellenden kunnen het boekje aanvragen bij het bureau van de Stichtingtel. 023-318436. De cursussen die worden aangeboden zijn: 'Ontdekkingsreis naar het verleden': basiskennis methodiek van historisch onderzoek. Aan de orde komen: formuleren van een vraagstelling, onderzoeksopzet, literatuuronderzoek, het gebruik van archieven, andere bronnen, het verwerken van de gegevens tot een werkstuk, lokatie: Schagen tijdstip: woensdagavond 19.30-21.30 uur duur: 8 lessen kosten: 1 120,-- (incl.syllabus) aanvang: oktober 1993 Bronnen in het Rijksarchief in Noord-Holland: een overzicht van het materiaal voor onderzoek naar lokale en regionale geschiedenis dat in het Rijksarchief aanwezig is. Zowel archiefstukken als de collectie kaarten en de bibliotheek krijgen aandacht. In een aparte les zal worden ingegaan op het in Zuid-Holland aanwezige materiaal, dat van belang is voor de geschiedenis van Noord-Holland, lokatie: Haarlem tijdstip: zaterdagochtend 10.00-12.00 uur duur: 6 lessen kosten: f 90,-- (incl. cursusboekje) aanvang: oktober 1993 Huizenonderzoek/dorpsreconstructie: praktijkgerichte cursus voor diegenen die bewoners en eigenaren van een huis, een straat of een dorp willen uitzoeken. Bronnenmateriaal als kadaster, bevolkingsregister en belastinggegevens worden behandeld aan de hand van een case-study. De aandacht zal vooral gericht zijn op de negentiende eeuw. lokatie: Koog aan de Zaan tijdstip: maandagavond 19.00-21.00 uur duur: 6 lessen kosten: f 90,-- aanvang: februari 1994 Nederzettingsgeschiedenis: wie belangstelling heeft voor het ontstaan en de ontwikkeling van het Noordhollandse landschap komt in deze cursus zijn trekken. Na een algemene inleiding over aspecten van nederzettingsgeschiedenis wordt ingegaan op oude kaarten, toponiemen en archiefmateriaal. Tenslotte wordt een voorbeeldstudie nader bekeken, lokatie: Amsterdam tijdstip: maandagavond 19.00-21.00 uur duur: 5 lessen kosten: f 75,-- aanvang: januari 1994

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 6