In Memoriam Jaap Blaauw I 3 In de vakantie hoorden we van het plotselingen overlijden van Jaap Blaauw. Door zijn ziekte zagen we Jaap niet zo vaak meer, maar het ging steeds beter met hem, zodat zijn dood voor iedereen onverwacht kwam Vanaf de allereerste dag is Jaap Blaauw bij de Historische Vereniging Schagen e o betrokken geweest. Vrijwel alle vergaderingen die aan de oprichting vooraf zijn gegaan - en dat zijn er heel wat geweest - hebben bij hem thuis, in zijn boerderij in de Burghorn, plaats gevonden. Jaap hechtte waarde aan de geschiedenis en vooral aan de tastbare dingen die hun eigen verhaal over het verleden vertelden: oude boeken, oude gereedschappen, gebruiksvoorwerpen, documenten Hij hechtte ook waarde aan "stijl"; daarom is er nog voor de oprichting van de vereniging overleg geweest met "Vreeburg" In de korte periode dat Jaap Blaauw voorzitter is geweest heeft hij zich erg ingespannen om het ledental te vergroten Bovendien zag hij er niet tegenop om mensen aan te sporen historisch waardevol materiaal aan de vereniging af te staan, zodat het bewaard en bereikbaar zou blijven Als redakteur van De Kakelepost - en dus altijd op zoek naar copy - heb ik Jaap wel eens gekscherend "de heer van de Burghorn" genoemd en getracht hem zover te krijgen dat hij de geschiedenis van de polder Burghorn zou gaan beschrijven Die vraag was niet zo gek, want Jaap was erg gehecht aan zijn" polder. Hij zei dan altijd: "Misschien doe ik het nog wel eens "Het is er niet van gekomen. De Historische Vereniging Schagen e o is aan hem verplicht om dat verhaal nog eens te schrijven We wensen zijn vrouw en kinderen alle sterkte toe F.Timmer Noord 150 Goed bewaard gebleven voorbeeld van een eenvoudige boeren behuizing, zoals er meerdere in en rond Schagen gestaan moeten hebben. Ook de oude luiken zijn nog gehandhaafd. Waarschijnlijk dateert dit huisje van rond 1750.

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 5