Uiterlijk "Tolhuisje" vernield 2 Naar aanleiding van de ri goreuze verbouwing van het zogenaamde Tolhuisje aan de Nes, heeft het bestuur van de Historische Vereniging de navolgende brief gestuurd aan het College van B&W van de gemeente Schagen Betreft: Woning Noord 150 te Schagen. Zeer geacht College, Naar aanleiding van diverse verontruste en verontwaardige reacties van enige van onze leden zijn wij attent gemaakt op de rigoreuze verbouwing van een van de oudste en tot 2 weken geleden best bewaard gebleven voorbeelden van een eenvoudige boerenbehuizing van rond 1750. In de volksmond wordt de woning het tolhuisje van de Nes genoemd, maar hiervoor zijn de bewijzen te gering (slechts het onder het stucwerk verstopte metselwerk zou deze functie uit het verleden ondersteunen). Telefonisch overleg met Uw heer Kuikman heeft ons geleerd dat de gemeente per 1 juni jl. bouwvergunning heeft verstrekt aan de huidige eigenaar om een interne verbouwing te laten plaatsvinden en de rieten dakbedekking te vervangen door een bedekking met dakpannen. De Historische Vereniging betreurt dit ten zeerste en wil hierbij alsnog bezwaar indienen tegen de verstrekte bouwvergunning, waarbij wij willen aangeven dat wij niets tegen een interne verbouwing hebben op zichzelf (de leefbaarheid van een woning staat bovenop), maar dat wij als Historische Vereniging zeer veel bezwaar maken tegen de uiterlijke wijzigingen (raampartijen en dakbedekking). Het zou door ons uitermate op prijs worden gesteld gezien het boven staande en het feit dat de verbouwing reeds is aangevangen dat op Uw initiatief er overleg gaat plaatsvinden met de eigenaar van de woning waarbij de doelstelling zou moeten zijn behoud van de buitengevels, zijn raam-/deurpartijen en de rieten dakbedekking. In afwachting van een spoedige reactie Uwerzijds, verblijven wij. 3ekretanaac: Aan het College van Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Schagen Postbus 8 1740 AA SCHAGEN Bankrelatie: Rabobank. Schagen Rek. nr 35 73 04.756 Schagen. 30 juni lgg3 hoogachtend. Historische Vereniging Schagen en Omstreken

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 4