WAARSCHUWING Z N E N. Ingevolge het Reglement op liet hou den van/wanen, inde Provincie Noord- llollaiid, gearresteerd hij Koninklijk besluit van den 23 Augustus 1817 La V worden alle Zwanenhoudcrs in de Ge meelde 8 HAGEN opgeroepenom aangifte te komen doen van de Zwanen, welke zij op den Kersten dezer in Eigen dom hezatenen om daarvan aan als Ontvanger van hel algemeen armbe- stuur liet armengeld a 150 voor ieder paar Zwanen te betalen, voor of op den Eersten Februarij aanstaande, op ver beurte van Zwanen. 15 1776, de heren van Schagen het pluimgraafschap voor haar grondgebied. De stad vaardigt eigen keuren voor de zwanendrift uit die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten De heren van Schagen nemen advokaten in de arm, maar deze kunnen, getuige een 18 pagina's tellend verslag, de kwestie niet oplossen; ondanks beschouwingen over het oude Westfriese recht op vrij vogelen en ondanks beschouwingen over het rechtsgebied van West- Friesland komt er tenslotte de verzuchting in de akte over het pluimgraafschap van de heren van Schagen wordt het gebied waar het om gaat - West-Friesland - niet duidelijk bepaalt Men komt niet verder dan het recht van de heren van Schagen 'aannemelijk' te maken. Of de zaak uiteindelijk voor het Hof van Holland is uitgevochten, weten we niet - er zijn in ieder geval geen stukken over te vinden! 3.- or de De inkomsten uit de zwanenhouderi j waren voldoende om f 1,50 armengeld, per jaar per paar, te kunnen betalen. (uuignmitlc <lc «lcn 2 Janna rij is:< De li n roemees/er

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 17