In 1908 is het huis verkocht aan Albert Asjes, een particulier uit Alkmaar. Deze heeft het huis zeer kort in eigendom gehad, en er mogelijk nooit gewoond. Hij kocht het vast en zeker voor een snelle winst! Cornelis Pieterszoon Thomas, die in dat zelfde jaar de nieuwe eigenaar werd, kocht er tevens weer grasland bij en een stuk grond, een tuin genoemd. Het bijgekochte grasland was niet de zelfde grond die er eerder bij was geweest. Er was kennelijk nogal wat koop en verkoop in dit gebied! In 1920 is Arie Klaaszn. Mooy eigenaar van het geheel geworden. Hij herbouwde het huis, waar dus iets mee gebeurd moest zijn - men zou hierbij aan brand kunnen denken - maar genoot er niet van want er vond in de jaren 1922 tot 1924 een scheiding plaats. Zijn weduwe wordt de nieuwe eigenares. Haar zoon, Jan Ariezoon Mooy, erfde het huis van haar, tezamen met een schuur. Na hem kwam het aan Klaas Ariezoon Mooy, een broer. Nadat die was overleden vond in 1948 verdeling plaats, waarbij zijn weduwe eigenaar werd voor 3/4 deel en zijn dochter, Neeltje Elodia genaamd, voor 1/4. Zij verkochten het huis met de bijbehorende schuur en ondergrond in 1967 aan de Rotterdamse koopman Jan Timoteus Heyerman. Hij verkocht het in 1971 aan de gemeente Schagen, zodat de gebouwen het zelfde lot ondergingen als alle andere gebouwen in deze serie: sloop! wordt vervolgd Karakteristiek pand 'De Jong en Roos' aan de Nieuwe Laagzijde dat plaats moet maken voor een moderne 'blokkendoos'

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 11